"Чим харчуватися, щоб не захворіти"

4 листопада 2011

Захист організму імунітет, як відомо, потребує підживлення. Для того, щоб захищати людину від вірусів, бактерій, грибків та інших хвороботворних мікроорганізмів, імунітет підтримується певним набором елементів, що містяться в харчових продуктах.

Є рослини фрукти та овочі, чию силу убивць бактерій люди використовують століттями (а в деяких випадках і тисячі років). Зрозуміло, в давнину наші предки не мали інформації про віруси, не знали вони і про бактерії, які були збудниками недуг, але їхня спостережливість і досвід, сьогодні можуть нам суттєво допомогти. Адже відомо, що люди, які вживають багато і постійно певних продуктів, не хворіють. Скористаємося  і ми цим!

Вбивці бактерій

Цибуля, часник, хрін, гірчиця, редька, гострий перець чилі виділяють фітонциди речовини, котрі за властивостями схожі на антибіотики. Вони пригнічують ріст і розмноження бактерій і вірусів. Причому, виділяють вони ці речовини не тільки при поїданні, а й просто у довколишнє середовище. Що дозволяє людям з нездоровим шлунком просто нюхати їдкі і гострі овочі ефект буде не набагато слабший.

Фітонцидами багаті і яскраво пофарбовані фрукти: чорниця, чорна смородина, вишня, темний виноград, малина. У поєднанні з продуктами, багатими на корисні мікроорганізми, їхній ефект посилюється

Вітамінна бомба

Головні вітаміни, які підвищують стійкість до хвороб, - це вітаміни С і А. Є рослини - чемпіони, що містять найбільше саме цих вітамінів. Вітамін С мають цитрусові, капусти (брокколі і брюсельська), смородина, шпинат та інша зелень. Вітамін А і його провітамін бета-каротин в червоних і жовтогарячих овочах і фруктах: моркві, персиках, хурмі, солодкому перці.

У жовтих сонячних ягодах міститься багато вітамінів А, С і Е. Вони активізують імунітет в комплексі: запобігають розвитку інфекцій в організмі та забезпечують красу і здоров’я шкіри. А в червоних плодах шипшини міститься добова норма вітаміну С і каротин. Ці речовини підвищують рівень гемоглобіну в крові і теж зміцнюють захист організму.

Крупи і бобові

Як не дивно, але у відходах при виробництві пшеничного борошна висівках, міститься багато корисних для імунітету речовин. Висівки містять комплекс вітамінів B1, В2, В6, PP, макро-і мікроелементи: калій, магній, хром, цинк, мідь, селен. У 100 гр. пшеничних висівок 130 ккал. Плюс до цього вони пригнічують апетит, сприяючи схудненню.

З круп найбільш корисні для підвищення імунітету гречка і вівсянка. З усіх круп вони найменше насичені некорисним крохмалем і найбільше корисними елементами. І, зрозуміло, 1-2 рази на тиждень робіть собі страви з бобових: горохом, квасолею, сочевицею. Вони дають вашому організму повноцінний білок.

Кисломолочні продукти

Кефір, свіжий йогурт, простокваша, мацоні, айран постачають у шлунок корисні мікроорганізми і допомагають «виястояти» здоровій мікрофлорі. Адже шлунок імунний орган, який робить свій внесок у загальну стійкість організму.

Джерело білка

Дуже важливі для імунітету поліненасичені жирні кислоти, які зараз відомі багатьом під загальною назвою «Омега-3». Продукти, що містять цю речовину це, насамперед, жирна риба холодних морів: оселедець, тунець, палтус, лосось. Ще дієтологи рекомендують устриць.

Рослинні масла

У період зміцнення імунітету спробуйте готувати страви із застосуванням таких масел, як гарбузове, горіхове, виноградне, кедрове обов’язково першого холодного віджиму. Як правило, коштують ці продукти недешево, зате немає їм рівних в кількості «Омега-3». З іншого боку, сприймайте покупку такого масла як придбання необхідних ліків. Зрештою, так воно насправді і є.

Мед та продукти бджільництва

Мед легко засвоюється організмом і комплексно підвищує імунітет. Завдяки вмісту в ньому вітамінів групи В, він налагоджує роботу шлунка, заспокоює нерви і покращує сон. А ще мед – природне знеболювальне: при застуді він пом’якшить горло і полегшить кашель. Їжте мед просто так чи з теплим зеленим чаєм.

За відсутності алергії на продукти бджільництва, варто користуватися квітковим пилком. Це прекрасний засіб для підняття імунітету: профілактики застуди і грипу, він також нормалізує кров'яний тиск, підвищує гемоглобін, налагоджує роботу кишечника, відновлює організм після перенесених хворіб і при стресовій ситуації.

Напої

Чай (особливо зелений) – після води – найбільш споживаний напій у світі . Він багатий поліфенолами, рослинними антиоксидантами, та іншими речовинами, які допомагають захистити організм від застуди та грипу.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua