"Чому в Полтаві погані дороги"

Олександр ДАНИЛЕЦЬ
18 липня 2013

АКТУАЛЬНО. Тоді, як багато полтавців і полтавок релаксують на узбережжях Чорного та Азовського морів, їхні земляки — дорожні будівельники засмагають на робочому місці, виконуючи ямкові ремонти, якими охоплена частина Полтави. На цей час, наприклад, зрізають фрезами аварійні ділянки дорожнього покриття на вулиці Спартака, на минулому тижні ремонтували вулиці Автобазівську, Лугову і Нариманівську. У планах — ремонт вулиць Енгельса, Фрунзе та Монастирської. Нехай і з запізненням, бо окремі дороги в обласному центрі вже схожі на воєнні, але на них таки звернули увагу, знайшовши для цього кошти: цього року з міського бюджету надали на капітальний ремонт полтавських вулиць кілька десятків мільйонів гривень проти 18 мільйонів торік. І всі їх треба освоїти до настання холодів. Та ще міська рада готова виділити на це 10 мільйонів. 

Триває ямковий ремонт вулиці Спартака. Фото автора

 

— Сьогодні в місті працюють сім бригад шляховиків, разом із водіями дорожньої техніки це 200 осіб, — повідомив заступник начальника з експлуатації КП «Шляхово-експлуатаційна дільниця» Микола Виноградов.

Визнає те, що в місті всі дороги в поганому стані й Полтавський міський голова Олександр Мамай. Та він зазначає, що за це відповідальна не тільки міська рада, а й Держказначейство, яке не пропускає коштів для проплати за їх ремонт.

— У нас є 33 мільйони, але отримати і використати їх ми не можемо. На сьогодні після всіх моїх інтерв’ю та виступів у пресі Державне казначейство пропустило менше мільйона гривень. Така ситуація — підтвердження того, що в державі проблема з коштами, тож вона залазить у кишені до місцевих бюджетів, — каже він.

За його словами, дороги в місті ремонтують на ентузіазмі. Коштів вистачає лише на зарплату працівникам міської ШЕД. Усе інше тримається на особистих стосунках. Будівельними та паливно-мастильними матеріалами голові допомагають його приятелі — директори фірм. Але ж борги треба віддавати. Тим часом слід уже готуватися до експлуатації шляхів в осінньо-зимовий період, закуповувати сіль, щоб узимку посипати дороги від ожеледиці. А це теж чималі кошти.

 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua