"Дари волхвів їдуть в Україну"

Олег ЛИСТОПАД
16 сiчня 2014

Біблійні артефакти буде виставлено в Успенському соборі Києво-Печерської лаври з 24 по 30 січня. Звісно,  цими днями тут очікують багато людей. Так завжди було і, напевно, буде, коли випадає нагода побачити визначні святині християнства (згадаймо, скільки людей приходило поклонитися голові Святого Пантелеймона влітку, Плащаниці Святої Богородиці тощо). 

Тому більш ніж напевне, що люди вишикуються у довжелезні черги, щоб побачити Дари волхвів — реліквію, що пов’язана із земним життям Спасителя.

Дари привезуть із монастиря святого Павла на горі Афон. Уже з обіду 24-го після урочистостей усі охочі зможуть помолитися Спасителю біля святині й торкнутися реліквії, освяченої дотиком Новонародженого Ісуса.

За словами протоієрея Георгія (Коваленка), доступ буде відкрито з раннього ранку до пізньої ночі, а у разі великого напливу людей — і цілодобово.

Одна з журналісток, пригадавши свіжий (жовтень 2013-го) досвід чотиригодинного стояння у черзі на поклоніння мощам Георгія Побідоносця, поцікавилася, чи не подовжать очікування простих прочан VIP-черги («мерседеси» під’їжджали один за одним, згадала журналістка). Протоієрей відповів так: «Вважаю за потрібне запозичити досвід Росії, коли волонтери поза чергою проводять до поклоніння тих, кому несила довго стояти, — інвалідів, людей з маленькими дітьми, немічних». А якщо виникне якась потреба когось підвести поза чергою, додав протоієрей Георгій, то це буде затримка на кілька хвилин.

Про поклоніння волхвів, що принесли Богонемовляті Христу дари — золото (як Цареві, але не земного царства), ладан (як Богові) і смирну (як Людині, якій належить страждати і померти), — йдеться у Євангелії від Матфея. Вважаю, що в цьому контексті уточнення про царя неземного царства дуже важливе, бо в сучасному суспільстві золото стало атрибутом швидше диявола. А капіталом (золотом) справжніх «царів» (народних лідерів) стає висока моральність.

ДОВІДКА «УК»

Дари волхвів — це три предмети, кожен з яких складається із давньої золотої прикраси та прикріпленого до неї відрізка дроту, на який нанизано перли та кульки із суміші ладану та миррової олії. Ці три прикраси лежать у срібному ковчезі.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua