"До комп’ютерів — ще б опалення"

Федір ЛЮДНИЙ
7 лютого 2013

ДОВГОЖИТЕЛЬ

У 2013 рік Кам’янська районна бібліотека імені О. Пушкіна увійшла на 91-му році існування

Цей заклад культури на Черкащині веде початок від першої громадської книгозбірні, створеної при робітничому клубі 1922 року. В 1923-му отримала статус районної і допомагала ліквідовувати неписьменність, зокрема в селах — у хатах-читальнях.

Великої шкоди завдала бібліотеці війна — загинув майже увесь її фонд. Лише після визволення міста 10 січня 1944 року почала відроджуватися. Її відновлення і становлення лягло на плечі першої завідувачки Марії Олійник.

У 1976 році створено централізовану бібліотечну систему району, до якої ввійшло 30 бібліотек системи Міністерства культури, з них 28 — сільських.

У 80-ті роки XX століття бібліотечна справа набула найбільшого розвитку: суттєво поповнились фонди, бібліотечним працівникам підвищили заробітну плату, поліпшилась матеріально-технічна база.

Друга половина 1990-х років — складний період у діяльності бібліотек: розлад централізованої системи постачання літератури, фінансові обмеження, скорочення передплати періодичних видань, мізерна зарплата. Тоді було введено додаткові платні послуги.

— На початку третього тисячоліття почався стрімкий розвиток інформаційних технологій, що змусило нас шукати шляхи доступу до світових інформаційних ресурсів, — розповіла директор районної бібліотеки. — В цей час відділ преси, освіти і культури посольства США в Україні оголосив конкурс проектів «Інтернет для читачів публічних бібліотек». Районна бібліотека взяла в ньому участь і виграла грант. Як результат — створено Інтернет-центр, в якому обладнано п’ять комп’ютерних робочих місць, об’єднаних у локальну мережу. Найголовніше — тут читачам надали можливість безплатно навчатись і працювати. Це був вагомий початок.

Потім — перемога в конкурсі проектів «Бібліоміст», яка безплатно принесла нам ще 15 комп’ютерів і дала змогу комп’ютеризувати п’ять сільських філіалів. Нині Кам’янська центральна районна бібліотека об’єднує 23 бібліотеки.

Імідж цього сучасного закладу культури гідно підтримує весь колектив. Портрет його директора Віри Денисенко — на оновленій районній Дошці пошани: за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи району та впровадження в неї сучасних інформаційних технологій.

Віра Іванівна мріє, щоб відновили централізоване комплектування книжкового фонду бібліотек, а сільські щоб перейшли на повний режим роботи (нині 0.5 окладу). Болить їй, що з 21 сільської бібліотеки в семи немає опалення. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua