У Черемський природний заповідник знову повернувся надзвичайно рідкісний птах — скопа. Ця територія в маневицьких лісах добре відома природоохоронцям у всій Україні. Бо тут на площі трішки більш як три тисячі гектарів взятого під охорону держави мальовничого природного комплексу є одне з найзбереженіших перехідних еумезотрофних осоково-сфагнових боліт України; за висловом доктора біологічних наук професора, члена-кореспондента НАН України Якова Дідуха, «в Європі — найкращого!». Це болото, два озера, що в ньому, а також прилеглі різновікові і різнотипні ліси є домівкою 80 видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів, Європейського червоного списку, Червоної книги України.
— На острів у болоті знову повернулася скопа! — поділився радістю директор заповідника Степан Пащук. — В Україні відомі лише два гнізда цього унікального хижака, що з повітря полює на рибу у воді. Одне в нас, а ще одне — в Національному природному парку «Прип’ять — Стохід».
Щоправда, сфотографувати скопу в заповіднику, на жаль, цього разу не вдалося. Але читачам «Урядового кур’єра» ця унікальна територія подарувала можливість помилуватися «портретом» ще одного унікального птаха — бородатої сови. Чисельність її в Україні, до речі, Червоною книгою 2009 року обчислюється лише в 2— 35 пар.