"Допомога Данії — приклад для інших країн"

14 вересня 2024

Днями відбулися зустрічі керівників України зі спікером парламенту Данії Фолькетингу Сореном Геле та віцеспікерами.

Глава держави Володимир Зеленський насамперед подякував нашим партнерам за цей візит і запевнив, що в Києві завжди готові зустрічатися з лідерами Данії на рівні уряду і парламенту. «Ми дуже раді, що маємо таких сильних друзів. І неабияк вдячні, що ви з нами від самого початку повномасштабної війни, багато допомагаєте. Не лише у військовому вимірі, а й фінансово, гуманітарно», — сказав Президент України. Володимир Зеленський розповів про ситуацію в зоні бойових дій та актуальні потреби захисників і захисниць України. А ще він відзначив вагомий внесок Данії в посилення оборонних спроможностей нашої держави та лідерство в міжнародній коаліції військово-повітряних сил.

«Вдячні Данії за першу партію бойових літаків F-16, які вже захищають Україну від російських ракет», — наголосив глава держави.

Під час зустрічі сторони обговорили реалізацію двосторонньої безпекової угоди, підписаної в лютому цього року у Львові, а також шляхи розбудови співпраці для спільного виробництва зброї. Володимир Зеленський також подякував Данії за участь у відновленні України, зокрема за патронат над відбудовою Миколаєва та області. Продуктивною стала й зустріч Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з делегацією керівництва Фолькетингу Данії на чолі зі спікером Сореном Геле. Очільник українського уряду подякував за підтримку на всіх міжнародних платформах і солідну допомогу, яку Данія надає нам для стримування російської агресії. Сторони обговорили найбільші нинішні виклики для України: посилення ППО, дозвіл бити західною зброєю по військових цілях на території ворога, а також ситуацію у вітчизняній енергетиці. Принагідно Денис Шмигаль подякував міжнародним партнерам за допомогу з постачанням енергообладнання. Серед іншого учасники зустрічі зачепили наші військові потреби.

«Данія закуповує для України зброю українського виробництва, і це яскравий приклад підтримки нашого ОПК», — підкреслив Прем’єр-міністр. Денис Шмигаль запросив данський бізнес долучатися до проєктів відновлення та відзначив, що патронат Данії над відбудовою Миколаївської області — взірець відповідального партнерства й підтримки регіону.

Керівництво данського парламенту запевнило в довгостроковій підтримці України й подякувало українському народові за боротьбу й захист свободи в усій Європі. Подальшу співпрацю в галузі безпеки обговорили й учасники зустрічі делегації ЄС із керівництвом Міністерства оборони. На переговорах заступник міністра оборони Станіслав Гайдер зазначив, що інвестиції, зокрема Данії в український ОПК, — важливий крок для посилення оборонних спроможностей України та приклад для інших країн.   

Джерело: 
Офіс Президента
Департамент комунікацій Секретаріату КМУ



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua