Рік коня мають шанс одними з перших осідлати охочі стати студентами. А щоб триматись на ньому упевнено все життя, треба знати: шлях до омріяної професії розпочинається третього січня. Саме цього дня стартує реєстрація для участі у ЗНО 2014 року. Триватиме вона, повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева, до 5 березня 2014 року. Два тижні після завершення цього процесу абітурієнт може вносити зміни до своєї справи.
Очікується, що заявки на випробування знань подадуть 300 тисяч охочих. Кожен з них може обрати не більше чотирьох навчальних предметів для складання тестів. Екзаменуватись можна не лише українською, а й мовами національних меншин. Для реєстрації потрібно подати дві фотографії, розміром 3 х 4 см, копію паспорта, а кому не виповнилось 16 років — свідоцтво про народження, копію документа про повну середню освіту або довідку про отримання атестата у травні-червні 2014 року.
Тестування розпочнеться третього червня (іноземна мова), а завершиться 27 червня ( світова література). Зовнішнє незалежне оцінювання з географії (14.06) буде проведено в суботу. Оскільки, зазначила Ірина Зайцева, деякі особи за релігійним переконанням в цей день не працюють, вони повинні зареєструватись на додаткову сесію, яка планується 4—11 липня цього року. Хто не бажає розголошувати свої персональні дані, від таких осіб документи не прийматимуться.
Тестування з української мови і літератури відбудеться у дві сесії.
Хто не може сам підготувати документи, сказала Ірина Зайцева, в кожному обласному центрі є консультаційні пункти, де нададуть допомогу.
Чим цьогорічне тестування відрізняється від попереднього?
Якщо раніше у дві сесії складали іспит з кількох предметів, то тепер з одного — української мови і літератури. В минулому тим, хто екзаменувався мовами національних меншин, зошити із завданням видавали українською і мовою складання екзамену. Тепер — лише мовою, яку обрав абітурієнт. Хто вчиться за кордоном, може екзаменуватись або в основній, або в додатковій сесії. Про бажання треба вчасно повідомити.
За дотриманням процедури тестування спостерігатимуть регламентні комісії на місцях. Якщо абітурієнт не згоден з її рішенням, може оскаржити його протягом семи днів в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Цього року, наголосила його директор, спробуємо привідкрити (а не відкрити!) тести з української мови і літератури. У вільному доступі викладуть не всі завдання. Наприкінці реєстрації на сайті центру будуть приклади тестових завдань, згруповані за темами і складністю. Вони — своєрідний посібник, який допоможе учням і вчителям готуватись. За результатами цього експерименту прийматиметься рішення щодо привідкриття тестів з інших предметів у наступному році.
Ірина Зайцева запевнила, що порівняно з попереднім роком програма тестів з усіх предметів не змінилась.
Із собою на тестування можна брати кілька ручок, документи, пляшку води і носову хустинку. І більше нічого!
Пробне тестування проводитиметься 22—29 березня.
Результати основного тестування будуть оголошені до 8 липня. А до 17 липня — результати додаткової сесії.
Щоб абітурієнт вчасно отримав повідомлення про результати тестування, він при поданні документів має вказувати адресу, за якою чекатиме відповідь.