На черговому засіданні Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану представники Донецької, Харківської, Херсонської та Запорізької обласних військових адміністрацій поінформували про стан евакуації цивільного населення в цих областях, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Евакуація цивільного населення з територій можливих бойових дій триває. Діятимуть евакуаційні маршрути, здійснюють виплати разової грошової допомоги, безплатно надають тимчасове житло, гуманітарну допомогу і психологічну підтримку. За період з листопада 2022 року до грудня 2023-го 62 тисячі евакуйованих осіб отримали одноразову грошову допомогу на загальну суму майже 145 мільйонів гривень.
Віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликала тримати на постійному контролі питання дітей, які перебувають на території активних та можливих бойових дій: «Безпека дітей — на першому місці. Ми маємо вивезти всіх дітлахів з небезпечних зон».
Загалом за 2023 рік до безпечних місць вдалося евакуювати 2940 дітей. Це стало можливим завдяки погодженню Координаційним штабом дев’яти рішень обласних військових адміністрацій щодо проведення обов’язкової евакуації у примусовий спосіб дітей з їхніми батьками, особами, які їх замінюють, з окремого населеного пункту в місцевості, де тривають бойові дії.
Обговорили також супровід осіб, які повертаються в Україну через державний кордон у пункті пропуску «Колотилівка (рф) — Покровка» (Україна).
Ірина Верещук подякувала всім причетним до організації перенесення хабу з Краснопілля до міста Суми. Ідеться про транзитний центр короткотермінового перебування осіб, які перетинають державний кордон та повертаються на територію України.
«Таке рішення дає змогу зробити перебування людей у центрі більш безпечним і комфортним», — наголосила посадовець.