"Ганна Ушеніна — нова шахова королева"

Оксана ГОЛОВКО
4 грудня 2012

ТАЙ-БРЕЙК

Уперше за історію незалежності українка здобула титул  чемпіонки світу з шахів серед жінок

Наша шахістка феєрично обіграла  у матчі за світову шахову корону,  що відбувався у російському  Ханти-Мансійську, представницю Болгарії, екс-чемпіонку світу Антуанету Стефанову.  Після чотирьох основних партій, протягом 27—30 листопада, рахунок зрівнявся — 2:2, тож ім’я переможниці було визначено 1 грудня на тай-брейку фінальних змагань.  Партії грали з контролем часу по 25 хвилин кожній учасниці з додаванням 10 секунд за кожний зроблений хід. Першу 27-річна харків’янка за жеребкуванням грала чорними, вдало захищала позицію та звела до нічиєї. Другу — білими вела впевнено та надійно, реалізувала отримані переваги позиції й утримала впевнену перемогу у вирішальній партії.

Президент України Віктор Янукович привітав Ганну Ушеніну з блискучою перемогою. «Завдяки таланту, наполегливій праці, високій професійній майстерності Ви досягли  великого особистого успіху, подарували радість перемоги численним уболівальникам та продемонстрували світові досягнення української школи шахів», — ідеться у вітанні Президента.

Віктор Янукович побажав чемпіонці щастя, благополуччя та нових спортивних здобутків в ім’я України.