"Газ замість скальпеля"

Світлана ГАЛАУР
21 вересня 2011

НОУ-ХАУ. Харківські лікарі знайшли спосіб боротися із запущеним раком печінки. Новаторами в цій царині стали працівники Інституту загальної і невідкладної хірургії, які навчилися робити розрізи за допомогою тонкого струменя газу. Вони запевняють, що завдяки своєму відкриттю можуть оперувати пацієнтів не лише із запущеними стадіями раку, а й значно зменшити ускладнення після операції.

Зазвичай хірурги вдавалися до оперативно втручання лише на початкових стадіях захворювання. Адже різали звичайним скальпелем, при цьому хворі втрачали багато крові, й ускладнення з несприятливими результатами були неминучі. Через це, як розповів науковий працівник Інституту загальної і невідкладної хірургії Денис Швидкий, більшості пацієнтів хірурги, на жаль, змушені були відмовляти. Їхній колега Олександр Малоштан запропонував розрізати печінку за допомогою тонкого струменя газу. У себе в гаражі зібрав унікальний прилад, назвав його газоцівковим скальпелем.

Нині в операційній він використовує другу, досконалішу модель свого дітища. З балона, в якому знаходиться вуглекислота, вона подається в спеціальний апарат, який з тиску в балоні створює робочий струмінь діаметром 0,3-0,4 міліметра.

Хірурги завважують, що спочатку випробували прилад на кроликах і карликових свинях, а вже після цього наважилися оперувати людей. Наразі через новий скальпель пройшли вже більше 20 пацієнтів. Усі хворі, на радість собі і медикам, видужують удвічі швидше.

Такі результати, кажуть в Інституті загальної і невідкладної хірургії, були очікуваними. Адже операція проводиться з мінімальною травматизацією тканин, зменшенням крововтрат та можливістю перев’язувати всі трубчасті структури.

 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua