" Гени довголіття захищали від старості"

18 жовтня 2011

ЛЮДСЬКІ МОЖЛИВОСТІ. Голландські вчені дослідили ДНК жінки, яка прожила 115 років. Попри те, що жінка вважалась найстарішою у світі, її мислення не мало ніяких ознак старечого слабоумства.

Дослідження, про результати якого було оголошено на науковій конференції в Канаді, висуває версію, що від хвороби жінку захищали гени.

Науковці сподіваються, що подальші дослідження у цьому напрямку можуть дати відповідь на запитання, чому деякі люди народжуються з генами довголіття.

«Визначення геному найстарішої жінки на землі – це важливий початок справи» -, сказав доктор Джеффрі Баррет з дослідницького центру Сангер.

Хто та жінка, яка погодилась після смерті зробити своє тіло предметом наукових досліджень, залишається конфіденційною інформацією.

Доктор Хенне Хольстідж з департаменту клінічної генетики медичного центру в Амстердамі, каже, що свого часу вона мала рідкісні зміни у своїй ДНК.

«Ми вважаємо, що є гени, як забезпечують тривале життя і є захистом проти хвороби Альцгеймера», - сказав Хенне Хольстідж.

Сама жінка, яка стало відомо, народилась після передчасних пологів.

Були сумніви, що вона взагалі виживе. Але попри ці прогнози жінка прожила довге життя, переїхавши до притулку для літніх людей лише у віці 105 років.

Тестування розумових здібностей продемонструвало, що у віці 113 років ця жінка нічим не поступалась 60-75-річним.

БІ-БІ-СІ ua



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua