У серпні на базі Жмеринської станції швидкої медичної допомоги у тестовому режимі запрацює «хмарна» обліково-медична система «igiMed Мольфар», яку згодом поширять на всю Вінницьку область. Програмний продукт розробили волонтери задля вдосконалення логістики порятунку поранених, щоб забезпечити координацію дій волонтерів, лікарів і військових під час надання медичної допомоги та зменшити час транспортування поранених до медзакладів.
Запропонована система побудована так, що вона ефективна і в цивільній медицині. Тож керівництво області підтримало її впровадження. Волонтери навчили 90 лікарів, тепер готують 150 працівників бригад «швидкої», потім пояснюватимуть деталі роботи нової системи в п’яти станціях екстреної медицини в області.
За словами Катерини Савчук, керівника проекту, ця обліково-медична система починає діяти, щойно надходить дзвінок у диспетчерську, де створюють карту хворого. Потім дані передають у систему із планшета або зі стаціонарного комп’ютера бригаді «швидкої». Лікар доповнюватиме їх і спрямовуватиме до приймального відділення центральної лікарні, куди направлятимуть пацієнта. А в цей час медики готуються до прийому хворого, аби надати оперативно якісну допомогу.
Впровадження цієї системи додаткових капіталовкладень не потребує. Волонтери безкоштовно передали своє програмне забезпечення. Планшети закупив підрозділ екстреної медицини ще кілька років тому для всієї області, комп’ютери є в кожній лікарні. А картку можна заповнювати і без доступу до інтернету, активізувавши опцію «зберегти». Щойно дорогою з’являється інтернет, інформація автоматично надходить на сервер.
Після випробування новинки в цивільній медицині готовий програмний продукт планують передати українським військовим медикам у зону АТО.