"Храм врятували від підтоплення"

Валерій МЕЛЬНИК
27 грудня 2013

У 1570 році власником села Піддубці був Григор Гулевич — багатий шляхтич, підкормчий Луцький, рідний дядько славнозвісної Галшки Гулевичівни — однієї із засновниць Київського братства. У 1745-му на місці на 200 років старішої православної дерев’яної церкви в селі збудована Свято-Покровська церква. Нині вона — один із найцікавіших зразків барокової архітектури краю.

Автором креслень непересічної сакральної споруди став видатний архітектор Павло ¢іжицький. Він відомий як проектант костелу отців Бернардинів у Луцьку, Ліцеального костелу Св. Ігнатія Лойоли у Кременці та інших знаних у державі і за її межами культових споруд.

Храм, що своїми позолоченими банями манить погляд подорожніх, протягом тривалого часу перебував в аварійному стані. Причиною цього стало підняття рівня грунтових вод. Що, звісно, викликало буяння грибка не тільки на стінах, а й на деяких розписах усередині храму.

— Саме тому рятувальні роботи найперше були спрямовані на створення у фундаменті храму надійної горизонтальної гідроізоляції, — розповів Ігор Чорнуха, генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536», яке здійснювало рятувальні роботи. — Процес реставрації був технологічно непростим. Адже  через кожні сім сантиметрів у фундаменті храму бурили шпури, у які закачували спеціальний гідроізолюючий розчин. Наші фахівці впоралися дуже добре: цокольні частини стін захищені від вологи, фасад оброблений антигрибкови?ми засобами, тріщини ліквідовані, оздоблювальні роботи на підлозі з використанням гранітної плитки завершені.

Храм у селі Піддубці вражає величиною та величчю. Фото автора

На богослужінні в оновленому храмі побував і голова облдержадміністрації Борис Клімчук. 

Цього року завдяки підтримці уряду, як уже повідомляв «УК», вдалося відкрити відреставрований Музей композитора Ігоря Стравінського в Устилузі. А до кінця року відкриє двері Художня галерея у Луцькому замку, що очікувала на ремонт десятки років. На черзі — городище «Вали» у стародавньому Володимирі-Волинському, церква Святого Дмитрія у селі Гішин Ковельського району та замкові мури XV століття Луцького Верхнього замку.

Три останні об’єкти, як підкреслив Борис Клімчук, уже «прописані» у дорученні глави держави щодо соціально-економічного розвитку Волинської області на наступний рік. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua