"ID-паспорти тепер і для дорослих"

5 листопада 2016

З початку листопада 2016 року підрозділи Державної міграційної служби приймають заяви на оформлення паспорта громадянина України у формі електронної картки за новими правилами, ухваленими урядом напередодні (постанова КМУ №745 від 26 жовтня 2016 року).

Запровадження паспорта-картки в Україні розпочалося в січні 2016 року. Та досі паспорти нового зразка видавали тільки особам, які досягли 16-річного віку та оформлюють документ, що посвідчує особу, вперше, тобто молоді. Усього в Україні оформлено вже понад 190 тисяч нових паспортів. Головним мотивом для запровадження нового документа стали посилення безпеки суспільства, надійний захист від підроблення та запобігання крадіжкам особистості, повідомляє прес-служба Державної міграційної служби.

Для уникнення ажіотажу навколо оформлення нових паспортів уряд ухвалив рішення оформлювати їх для дорослих поки що в окремих випадках. Відповідно до нових правил, паспорт-картку оформлюватимуть як перше посвідчення особи з 14 років, а також людям, які змінили прізвище, втратили документ або звертаються для вклеювання фотокартки після досягнення 25- та 45-річного віку.

Нині міграційна служба через систему ProZorro закуповує необхідне для цього обладнання. До кінця 2016 року очікується, що всі 600 підрозділів ДМС зможуть оформити охочим новий документ, адже на сьогодні це роблять поки що лише у 330.  Решта поки що видають паспорти старого зразка у формі книжки.

Також найближчим часом мають розпочати прийом заяв на оформлення паспорта-картки і центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Фахівці Державної міграційної служби наголошують: заміна паспортів старого зразка на нові не обов’язкова, а тим паче термінова чи примусова. Відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії. Тому добровільна (за бажанням) заміна документів тимчасово обмежена виключно для уникнення ажіотажу, надвеликих черг та виявів корупції під час надання послуги.

Перший паспорт громадянина України видають безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір 279 гривень. При цьому місцеві громади наділені повноваженнями щодо часткового або повного звільнення від оплати вартості послуги окремих категорій громадян. Для оформлення паспорта-картки українцям не потрібно подавати фотографії, зроблені за власні кошти, як це відбувалося раніше, що зекономить щонайменше 50 гривень.

Серед важливих нововведень, які набули чинності з 1 жовтня, — нанесення на паспорт-картку номера облікової картки платника податків (цей електронний номер замінить українцям паперові довідки, які видає Державна податкова служба), а також електронний цифровий підпис.

Відділ соціально-правових питань
«Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua