"Імплементація закону про освіту враховуватиме інтереси нацменшин"

21 жовтня 2017

Київ, Будапешт і угорська громада в Україні домовляться, як імплементувати статтю 7 Закону «Про освіту», що буде закріплено в інших нормативних актах. Про це йшлося під час зустрічі міністра освіти і науки Лілії Гриневич та міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога. «Для Будапешта добре те, що добре для угорської громади в Україні Водночас ми розуміємо позицію України, що всі громадяни повин­ні володіти державною мовою», — слушно зазначив Золтан Балог.

Лілія Гриневич заявила, що змін у системі освіти представників нацменшин не застосовуватимуть доти, доки не буде розроблено відповідні документи щодо мовної статті. «Стаття 7 закону доволі загальна, тому спосіб її імплементації буде описано в інших нормативно-правових актах. Імплементація має враховувати специфіку меншин, зокрема тих, що не належать до носіїв слов’янських мов», — вважає Лілія Гриневич. Україна та Угорщина збираються спільно працювати над поліпшенням рівня викладання української мови в школах нацменшин. «У педагогічному аспекті ми погоджуємося і готові співпрацювати», — запевнив із цього приводу угорський міністр.

Українська влада зо­бо­в’я­залася не змінювати моделі навчання в угорських школах до отримання експертного висновку Венеціанської комісії щодо Закону «Про освіту». Про це Лілія Гриневич розповіла журналістам під час спільного брифінгу із Золтаном Балогом і міністром закордонних справ Павлом Клімкіним. Український міністр повідомила, що Київ пообіцяв Будапешту дотримуватися всіх двосторонніх угод з Угорщиною, які надають право представникам нацменшин в обох країнах навчатися рідною мовою на всіх щаблях освіти.

«Ми визнали важливість державної мови і необхідність розширити її вживання в навчальному процесі, а це означає, що мусимо збільшити кількість годин на вивчення державної мови, а коли учні здобудуть достатній мовний рівень, поступово запроваджувати вивчення окремих предметів державною мовою поряд з вивченням частини предметів угорською», — пояснила Лілія Гриневич. За її словами, модель, за якою навчатимуться в угорських школах, буде вироблено під час консультацій з угорською громадою. Вона уточнила, що перехідний період, який визначено Законом «Про освіту», буде використано для напрацювання цієї моделі. 

Оксана КРАМАРЧУК
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua