"Інавгурація не означає міжнародного визнання"

Юрій МЕДУНИЦЯ
25 вересня 2020

Подібної інавгурації глави держави світ, мабуть, ще не знав. Якщо не брати до уваги посадження на трон вождів напівздичавілих африканських племен. А тут все-таки Європа з усіма зовнішніми ознаками цивілізаційної належності. Утім, методи коронації диктатора в Мінську мало чим відрізнялися від дикунських.

Тишком-нишком, наче в бункері, віншувати обраного кандидата з явно намальованими відсотками підтримки виборців; на порушення Конституції приховати це від сповненого радощів народу, який на сусідніх вулицях й у всій країні ось уже другий місяць гучно скандує «Іди!»; паралельно й з насолодою садистів відлупцювати масу людей силами поліції та залучених до цього жорстокого процесу «тітушок» у цивільному з битками (чи місцеві вони?), 364 затриманих — ось такі реалії приведення до присяги нинішнього тво президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Фото з сайту radiosvoboda.org

Дивиться на це весь цивілізований світ, обурюється, співчуває. І лише у Кремлі задоволено потирають руки, радіючи хаосу й беззаконню. Адже саме це у виконанні білоруського диктатора посилює геополітичну гравітацію російської імперії, притягуючи сябрів у щільні обійми білокам’яного залісся. І на тлі несприйняття варварства проти свого народу й невизнання Європою підсумків виборів і так званої інавгурації покладатися старому-новому диктаторові Білорусі залишається хіба що на Москву.

Європейський Союз прогнозовано не визнав імперського фарсу. «Президентські вибори в Білорусі, які відбулися 9 серпня, не були ні вільними, ні справедливими. Європейський Союз не визнає їх сфальсифікованих підсумків. На цій підставі так звана інавгурація 23 вересня і новий мандат, на який претендує Лукашенко, позбавлені будь-якої демократичної легітимності», — цитує УНІАН текст декларації віцепрезидента Європейської комісії, високого представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля.

Розіграний спектакль цинічно суперечить волевиявленню значної частини білоруського народу, а її таємничість лише поглиблює політичну кризу. Тому позиція Європейського Союзу чітка: білоруські громадяни мають право бути представлені тими, кого вони вільно оберуть на нових прозорих виборах за участі спостерігачів БДІПЛ/ОБСЄ.

«Ми повторюємо наше очікування, що білоруська влада має припинити репресії й насильство, спрямовані проти народу, і негайно звільнити всіх затриманих, зокрема політичних в’язнів», — наголосив Жозеп Боррель від імені Євросоюзу. Адже лише всебічний національний діалог і позитивна відповідь на вимоги білоруського народу щодо нових демократичних виборів слугуватимуть єдиним подальшим шляхом для знаходження виходу із серйозної політичної кризи в Білорусі.

Відреагував на гучні події в сусідній країні й міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у мікроблозі Twitter: «Україна ніколи жодним чином не втручалася у внутрішні справи Білорусі і завжди підтримуватиме білоруський народ. З огляду на хід виборчої кампанії у Білорусі та подальші події «інавгурація» О. Лукашенка не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави».



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua