"Кому війна, а кому нафта — мати рідна"

Ганна РОМАШКО
13 жовтня 2012

ПОРОХОВА ДІЖКА

Туреччина і Сирія по-різному оцінюють «допомогу» Росії

Відносини між двома близькосхідними сусідами стають дедалі напруженішими. Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що на борту сирійського літака, перехопленого Анкарою, було російське військове спорядження, призначене міністерству оборони арабської республіки, а міністр закордонних справ Ахмет Давутоглу висловив тверді наміри Туреччини перешкоджати будь-якому трафікові зброї її повітряним простором.

Турецькі військові літаки змусили аеробус Сирійських авіаліній здійснити вимушену посадку в Анкарі. Фото з сайту yahoo.com

У свою чергу Сирія та Росія заперечили закиди  у перевезенні незаконного вантажу і звинуватили  Туреччину в поганому ставленні до людей, які перебували на борту аеробуса. Також російська державна компанія «Рособоронекспорт», яка займається постачанням зброї, заявила, що не має жодної інформації про вантаж судна та заперечує будь-який зв’язок із рейсом чи людьми на його борту.

Жорстко відреагувала на затримку рейсу з Москви і Сирія. Зокрема міністр транспорту країни Мухаммед Саїд звинуватив турецьку владу в повітряному піратстві та порушенні домовленостей у сфері цивільної авіації. 

А тим часом на тлі ескалації напруженості на Близькому Сході й погіршення відносин між Сирією та Туреччиною на світових біржах зростають ціни на нафту, повідомляє агентство Bloomberg.

Приміром, котирування ф’ючерсу на нафту Brent на листопад на лондонській біржі ICE Futures у четвер підвищилося на 0,72 долара — до 115,05 долара за барель.

Вартість листопадових ф’ючерсів на нафту WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі у цей час збільшилася на 0,57 долара — до 91,82 долара за барель.

Попит та пропозиція загалом збалансовані, а побоювання погіршення прогнозів попиту компенсуються ризиками перебоїв у постачаннях, заявив у коментарі данський аналітик Мікаель Поулсен.

Як відомо, організація країн — експортерів нафти знизила очікування збільшення світового споживання складної суміші вуглеводнів у наступному році у зв’язку з повільним зростанням світової економіки. Тож і доводиться країнам, залежним від цін на нафту, вдаватися до ризикованих оборудок. А що методи стають дедалі бруднішими, то не вважається гріхом по?путно підкинути ящик патронів  з логотипом заводу сусідньої незалежної держави. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua