"Ліки від гіпертонії подешевшають на 10 відсотків"

21 серпня 2012

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ. В Україні запрацював другий етап пілотного проекту Міністерства охорони здоров'я, згідно з яким на 10% подешевшають 243 препарати, які використовуються при лікуванні гіпертонії, повідомляє Gazeta ua. Серед них еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол та ніфедипін. Держава частково компенсуватиме хворим вартість вітчизняних ліків. Про це на прес-конференції заявив заступник міністра охорони здоров'я Роман Богачев.

«Лікар виписуватиме рецепт не на торгову назву ліків, а на міжнародну не запатентовану назву. Хворий отримає консультацію в аптеці про те, який препарат придбати - закордонний дорожчий чи вітчизняний дешевший, доплатить частину вартості препарату. Аптека ж збиратиме рецепти і здаватиме їх в управління охорони здоров'я, потім отримає за них компенсацію. Це буде диференційовано - на менш дорогі вітчизняні засоби компенсація буде більшою, а на дорогі імпортні - відсоток компенсації буде меншим», - сказав він.

Чиновник зазначив, що жодних договорів МОЗ чи місцеві управління охорони здоров'я з аптеками укладати не будуть. Аптеки самі визначатимуть, чи хочуть вони брати участь в цьому експерименті чи ні. Міністерство покладається на їхню соціальну відповідальність. Якщо у аптеці хворому відмовили у консультації, то МОЗ просить громадян телефонувати на гарячу лінію за номером: (044) 200 07 80. В регіонах працюють свої гарячі лінії.

МОЗ оцінює приблизно в 300 млн грн потребу в фінансуванні до кінця 2012 року програми часткової компенсації вартості ліків від гіпертонічної хвороби, механізм якої, як очікується, буде відпрацьований восени.

«Зараз Мінфін, Мінекономіки, Мінсоцполітики та інші органи державної влади розраховують розмір компенсації. У вересні Мінфін має вирішити скільки відсотків йтиме з держбюджету, а скільки з місцевих бюджетів. Сподіваємося, що компенсація надаватиметься всім категоріям громадян, всім хворим, але це вже буде рішення Кабінету міністрів України», - додав Роман Богачов.

Він також відзначив успішність проведення першого етапу проекту по впровадженню держрегулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, в результаті якого аптеки знизили ціни на дану категорію ліків. Кабінет Міністрів України постановою № 762 від 13 серпня 2012 року обмежив роздрібні надбавки на обов'язковий мінімальний асортимент соціально-орієнтованих лікарських засобів і виробів медичного призначення 37, 5%-ми їх закупівельної ціни. При цьому постачальницько-збутові надбавки на такі ліки повинні складати не більше 12% їх оптово-відпускної ціни. Мінімальний асортимент соціально-орієнтованих лікарських засобів визначає МОЗ.

ДОВІДКОВО

В Україні нині нараховується 12 мільйонів хворих на гіпертонію. Уряд очікує, що в аптеки найближчим часом звернуться майже 40 відсотків з них.

Речовина еналоприл входить до 40 видів препаратів, які коштують від десяти до тридцяти гривень. Ціни на вітчизняні препарати завдяки новій програмі зменшаться на 2-3 гривні. Зараз в Україні є 12 тисяч аптек. Всі вони повинні співпрацювати з державою на благо громадян.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua