"Луганщина чекає скасування мораторію на перевірки і легалізації зайнятості"

3 листопада 2018

За дев’ять місяців з початку року в Луганській області обсяг пенсійних виплат перевищив 9,7 мільярда гривень. А до бюджету Головного управління Пенсійного фонду в Луганській області від місцевих підприємств і роботодавців за цей період надійшла лише п’ята частина необхідних коштів.

«Пенсійний фонд провів заходи з легалізації заробітної плати. Наше завдання — змусити роботодавців сплачувати страхові внески. За цим напрямом фонд активно спів­працює з Державною фіскальною службою, управліннями з охорони праці, правоохоронними органами. Але нам заважає мораторій на проведення перевірок на території здійснення антитерористичної операції, яка переросла в операцію Об’єднаних сил. З листопада його обіцяють скасувати. Ми цього чекаємо, бо аналізуючи, бачимо, де прихована зайнятість і де потрібно попрацювати», — каже  начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Ольга Шарунова.

Якщо буде виявлено одне незареєстроване робоче місце, то роботодавцеві доведеться сплатити штраф понад 115 тисяч гривень. На думку Ольги Шарунової, це змусить бізнесменів усерйоз замислитися над питаннями легалізації праці своїх підлеглих.

«Нині в області зареєстровано1300 легалізованих нових робочих місць. І одразу близько 900 мільйонів гривень додаткових внесків надійшло до Пенсійного фонду та у фіскальну службу за єдиним соціальним внеском. Міцніє надія, що ситуація поліпшуватиметься після зняття мораторію на перевірки», — наголошує Ольга Шарунова.

У Луганській області обслуговують 347 тисяч пенсіонерів, з них 157 тисяч внутрішніх переселенців. Середня пенсія в області — 3071 гривня. Щомісяця  на виплату пенсій витрачають мільярд 130 мільйонів гривень.

Іванка МІЩЕНКО
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua