"Мінцифри запускає центр передового досвіду з розробки та інтеграції ШІ"

7 лютого

Міністерство цифрової трансформації України презентувало WINWIN AI Center of Excellence — центр передового досвіду з розробки та інтеграції ШІ, який трансформує державу, бізнес і суспільство, посилюючи глобальну конкурентоспроможність України. Центр впроваджуватиме штучний інтелект у державні процеси та ключові сфери життя: оборону, медицину, освіту та бізнес. Про це повідомляє пресцентр Урядовий портал.

WINWIN AI CoE є першим Center of Excellence, створеним у межах Стратегії цифрового розвитку інновацій WINWIN. Його мета — об'єднати експертів, ресурси та інновації для розвитку ШІ та ключових сфер життя українців.

Першочергово WINWIN AI CoE фокусується на розробці ШІ-рішень для державного та оборонного секторів.

“Цього року ми будемо активно інтегрувати штучний інтелект у всі наші проекти. Світ розвивається шаленими темпами, і якщо ми хочемо бути серед лідерів, нам потрібно діяти так само швидко. Наша мета у цьому напрямку – до 2030 року увійти в топ-3 країни світу за рівнем інтеграції та впровадження AI-рішень”, — наголосив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Штучний інтелект допоможе покращити державні сервіси для громадян та оптимізувати роботу держслужбовців. Йдеться про інтеграцію ШІ в Дію, освітній застосунок Мрія, створення інструментів для аналізу даних у державі тощо.
“Штучний інтелект може будувати індивідуальні освітні траєкторії для школярів, автоматично визначати цілі на полі бою, діагностувати хвороби та підвищувати прибутковість бізнесів. Наше завдання — знайти ефективні шляхи використання цієї технології у кожній зі сфер, від освіти до державного управління”, — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Головні напрями роботи центру:

Ключовими цілями центру на рік є:

Генерувати AI-рішення в defence-tech секторі — цілі непублічні.

Центр очолив Данило Цьвок — новий Chief AI Officer Мінцифри. Має понад 10 років досвіду у технологічно-інноваційному менеджменті, координував AI-напрям в корпоративному R&D, очолював профільні державні інституції у сфері інновацій. Отримав PhD у сфері економічних наук.

CTO центру став Дмитро Овчаренко — архітектор і технічний директор з понад 17-річним досвідом розробки IT-продуктів і впровадженні ШІ, експерт з побудови центрів компетенцій (CoE), колишній директор практики GenAI в SoftServe.

“Мене вражає, що Україна продовжує успішно розвиватися під час повномасштабного вторгнення рф, яке триває три роки. Ми та наші міжнародні партнери можуть повчитися вашій невтомній стійкості, інноваціям і креативності. Це є одним зі стовпів Угоди про сторічне партнерство, яку Прем'єр-міністр Кір Стармер і Президент Володимир Зеленський уклали в січні. Сподіваємося на набагато більше партнерств у сфері науки, технологій та інновацій між Британією та Україною,”, — сказав Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс.

WINWIN AI CoE працюватиме у форматі проектного інкубатора – простору для аналізу, розробки та тестування AI-рішень. Команда збиратиме запити на покращення процесів і послуг та разом з бізнесом розроблятиме відповідні ШІ-рішення. Після тестування інновації будуть впроваджуватися у сервіси для громадян і держслужбовців.

«У межах Стратегії WINWIN передбачено створення подібних центрів за всіма пріоритетними напрямами, зокрема EdTech, MedTech, XR, Secure Cyber Space тощо. Їхня основна мета – дослідження інновацій, впровадження пілотних проектів в Україні, а також залучення інвестицій і партнерів. Ми також ведемо діалог з урядами та представниками приватного сектору інших країн щодо спільної реалізації цієї стратегії», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

WINWIN AI Center of Excellence створено у межах Стратегії цифрового розвитку інновацій України WINWIN 2030. Центр ініційовано Мінцифри. Концепція розроблена за підтримки Міністерства закордонних справ, Співдружності та розвитку Великої Британії (FCDO) та Deloitte UK.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua