"Місця поховань можна знайти на карті"

24 листопада 2018

У Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» відбулася презентація геоінформаційної системи «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду». Проект створено за підтримки Українського культурного фонду.

Геоінформаційна система — це портал, на якому візуалізовано інформацію про місця поховання загиблих внаслідок Голодомору 1932—1933 років. Користувачі знайдуть тут інформацію про місця масового поховання жертв Голодомору, пам’ятники та пам’ятні знаки, встановлені на згадку про них. Тут буде оприлюднено дані про втрати від геноциду, архівні матеріали та спогади про Голодомор у конкретному населеному пункті країни.

У 1933 році смертність в Україні перевищувала природну в десятки разів. Люди вимирали цілими родинами, селами. За дослідженнями науковців, через Голодомор Україна втратила від 7 до 10 мільйонів людей. Заперечуючи факт Голодомору в Україні, радянська влада ретельно приховувала місця масового поховання жертв цього злочину. На таких місцях не встановлювали жодних пам’ятних знаків, там облаштовували парки відпочинку, будували підприємства, прокладали автошляхи або залишали в занедбаному стані. Лише ті, кому вдалося вижити, завжди пам’ятали про їхнє існування. Саме спогади та архівні матеріали лягли в основу інформаційної бази проекту.

Після презентації відбулася церемонія спецпогашення художнього маркованого конверта «Голодомор в Україні. 1932—1933», присвяченого 85-м роковинам Голодомору-геноциду.

Лариса ВЕЛИЧКО
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua