"Могилу парфянського воїна, якій 1000 років знайшли в Ірані"

1 жовтня 2020

В Ірані група місцевих археологів при проведенні розкопок у західній провінції Кордестан виявила древній людський скелет, похований у парфянську епоху у величезній посудині.

Як повідомляє Tehran Times з посиланням на провінційне управління туризму, давнє поховання знайшла в сільській місцевості археологічна команда під керівництвом експертів Науково-дослідного інституту культурної спадщини та туризму Ірану.

Археологи обстежували будівельний майданчик греблі в Сарвабадському районі. Було викопано кілька археологічних траншей. В одній з них вчені виявили гігантську посудину, усередині якої знаходився скелет людини.

Ймовірно, небіжчик загинув у бою – під його ребрами знайшли наконечник списа. Втім, це ще належить підтвердити в лабораторних умовах. На думку експертів, поховання відноситься до парфянскої епохи, а це період від 247 до 224 року до нашої ери.
«У парфянскій похоронній традиції гігантські глечики зазвичай використовували замість трун, – пояснив керівник дослідницького проєкту Шокух Хосраві. – У виявленій нами гробниці, за традицією парфянскої культури, тіло поміщали у два глиняні глечики. Судячи з усього, це була людина, яка померла від смертельних ран».

ДОВІДКА «УК»

Парфянская імперія, також відома як імперія Аршакідів, була великою політичною і культурною державою стародавнього світу. Вона знаходилилася на території сучасного Ірану. Вважається, що це була дуже могутня і розвинена держава.

На піку свого розвитку Парфянская імперія простягалася від північних меж Євфрату, на територію нинішньої центрально-східної Туреччини, аж до східного Ірану.

Парфяни в значній мірі перейняли у інших могутніх культур мистецтво, архітектуру, релігійні вірування і навіть царські відзнаки. Зокрема, вони широко використовували перські та грецькі традиції, вміло асимілювавши їх до своєї регіональної культури.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua