ДОРОГА ДО СВІТЛА. Львівщина лідирує за кількістю сакральних споруд у системі пенітенціарної служби. Днями в Дрогобицькій колонії №40, де богослужіння правлять кілька конфесій, освятили храм на честь Сорока Севастійських мучеників та заклали символічний камінь майбутнього храму автокефальної церкви.
Працівники закладів системи управління виконання покарань кажуть, що храм у в’язниці потрібен не менше, ніж на свободі. Бо для тих, хто опиняється за гратами і залишається сам на сам зі своїми проблемами, храм стає місцем розради, каяття, а відтак і духовного зцілення багатьох зранених душ. Саме потребою мати облаштований за всіма канонами храм духовності й керувалася православна громада в’язниці, яка звернулася до адміністрації з проханням відремонтувати існуючу капличку та переобладнати її у храм. Дозволили, бо спорудження такого об’єкта — не просто нагода зайняти в’язнів доброю справою, а й позитивний виховний момент.
Понад півтора року тривав ремонт, який виконували самі засуджені, а вже з осені тут почалися богослужіння. Іконостас, Царські врата і обрядові церковні атрибути теж виготовили тутешні умільці. Коштами та будівельними матеріалами допомагали парафіяни Львівщини та сусіднього Закарпаття. Освятив храм та звершив першу літургію керуючий Львівською єпархією єпископ Львівський і Галицький Філарет. Богослужіння тут відправлятимуть у вихідні та на релігійні свята, але коли буде потреба, о. Роман (Кононенко), якому Владика Августин визначив пасторське служіння у тюремному храмі, зустрічатиметься з в’язнями і впродовж тижня — у словах розради, підтримки нікому не відмовлять.
Отже, у церкві, як і в будь - якому іншому храмі, сповнятимуть усі обряди. Можливо, навіть вінчання, як, приміром, у недавно відкритій церкві виправного закладу № 30. Загалом Львівщина, за словами начальника управління ДПСУ у Львівській області Михайла Дзюдзя, лідирує серед установ пенітенціарної служби за кількістю храмів і капличок.