Цього року нарешті у тривалій епопеї з ремонтом даху колишнього Костелу кларисок, у приміщенні якого розташований Музей львівської сакральної барокової скульптури, можна буде поставити крапку: на аварійному об’єкті віднедавна знову працюють будівельники. Музейники з оптимізмом сприйняли відновлення робіт, адже тут нічого не оновлювали ще з 30-х років минулого століття! Тож крізь дірявий, як решето, дах вода потоками затікала у приміщення — нищилися унікальні фрески на стіні костелу, постійна волога у залі завдавала шкоди безцінним скульптурам визначного майстра Йогана Георга Пінзеля. Відтак роботи галицького Мікеланджело після успішного паризького турне довелось переселити до Національної галереї мистецтв — виконані в дереві скульптури одного із найвідоміших майстрів Європи другої половини XVIII століття не витримали б випробування таким температурним режимом.
Про критичну ситуацію, що виникла в музеї, та загрозу експонатам директори Львівської національної галереї мистецтв неодноразово інформували Міністерство культури, обласну держадміністрацію, звертались по допомогу в міську адміністрацію. Плани були — масштабні, а грошей — як завжди бракувало. Тому жодної конкретики щодо долі музею і приміщення так і не було, позаяк Костел кларисок перебуває у комунальній власності, а музей Пінзеля — у державній. А в кількох няньок, як відомо, дитя не доглянуте. На обіцянки відремонтувати покрівлю ні одні, ні другі не скупилися, проте відтоді жодної гривні на ремонт не надійшло. Тож у режимі постійного очікування покрівлю довелось майже на шість років замінити накриттям із... целофанової плівки. Та хіба могло таке благеньке накриття захистити давню споруду від негоди? Фірма-підрядник, а тендер на виконання робіт виграло підприємство «Центр-Комплекс», уже розпочала роботи. За попередніми підрахункам, на ремонт покрівлі знадобиться трохи більше трьох мільйонів гривень.
— До кінця цього року роботи мають завершити – дах мусять відремонтувати, — запевнив міський голова Львова Андрій Садовий.
Паралельно тривають переговори щодо фінансування робіт з відновлення фасаду музею. Окрім цього, наголосив посадовець, важливо вже тепер розпочати підготовку проекту з реставрації внутрішньої частини музею Й. Г. Пінзеля, зокрема відновлення цінного стінопису.
Утім, відремонтують не лише музейне приміщення, доведуть до ладу й саму площу Митну, на якій розташований костел. Бо ця історична місцина, впевнені в управлінні охорони історичного середовища Львівської міськради, має стати окрасою старого міста. Тут належить виконати чималий обсяг робіт. Проектом реконструкції передбачено пониження площі, заміну верхнього покриття та інженерних комунікацій, оновлення фонтану, лаштування вуличних меблів та озеленення території. Роботи триватимуть, за словами головного архітектора міста Юліана Чаплинського, до наступного року. Відтак львів’яни матимуть ще одну зелену оазу в центрі Львова.