"На Чернігівщині успішно розпочалися «ялинкові жнива» "

Євдокія ТЮТЮННИК
19 грудня 2013

Нині, для того щоб знайти новорічну ялинку, не треба їхати вглиб лісу. Вона сама заклично хилитне зеленими вітами, запрошуючи на ялинковий базар, розташований обіч траси. Чернігівські лісівники не заперечують, що в останні роки навчилися господарювати так, щоб мати додаткові джерела надходження коштів. Для цього довелося перебудувати певні виробничі процеси, а головне — свідомість працівників. Тепер вони знають, що по-старинці вже нічого не буде: аби мати свіжу копійку, її треба заробити. Яким чином? Збільшувати площі під новорічними ялинками, налагоджувати переробну промисловість, сповна використовувати лісові дари.

Пухнасте новорічне дерево можна придбати в кожному лісництві. Фото Миколи ТИЩЕНКА

Крихітна ялинка порадує довше

На трасі Київ—Чернігів рух завжди пожвавлений. Та магазинчик «Лісовичок» Горбачівського лісництва, що в Остерському держлісгоспі, розташований просто при дорозі. Так і хочеться зупинитися на запрошення попити гарячого чаю, придбати ялинку, а заодно і виготовлений лісівниками сувенір. Продавець Леся Кравченко пропонує ще й гостинця додому купити: лісовий мед, варення з чорниці, консервований березовий сік. Багато хто зупиняється, щоб вибрати собі ялинку чи сосну, а заодно й дерев’яну підставку до неї. Дехто в очікуванні новорічно-різдвяного тижня планує виїзд на природу, тож купує в’язанку-другу дров — уже висушених і порубаних. Та головна увага, звісно, лісовим красуням.

«Ми розраховуємо продати п’ять тисяч ялинок, — каже головний лісничий Валентин Судак. — Цього року вдвічі збільшили площі плантацій під новорічними красунями».

А в Красилівському   лісництві Чернігівського держлісгоспу пропонують деревця у горщиках — від зовсім крихітних, котрі радуватимуть господарів кілька років, до великих, які можна буде навесні висадити у відкритий ∂рунт і вони красуватимуться на обійсті багато літ. За словами головного лісничого Вадима Фесюна, в умовах квартири ялинки потребують особливого догляду. Після святкування Нового року хвойні деревця, що ростуть у вазонах, слід виносити на свіже повітря, приміром, на балкон, поливати, підживлювати. Торік у лісовому господарстві було продано кілька тисяч ялинок на суму майже 120 тисяч гривень. Ці кошти пішли на обновлення основних засобів виробництва.

По новорічну красуню —  усім сімейством

Справжньою подією для місцевих жителів стало відкриття магазину «Лісовичок» і в Городнянському держлісгоспі. Це вже четверта  лісова торгова точка в області. А наступного року у планах відкрити подібні кіоски в кожному лісовому господарстві.

З особливим задоволенням демонструють городянські лісівники плантацію сосни. Адже саме її найчастіше обирають як новорічний символ. При цьому лісівники пропонують і своєрідне ноу-хау: сімейний вибір зеленої красуні. Дорослі можуть узяти дітлахів, приїхати на плантацію і знайти хвойне деревце на свій смак. На яке вкажуть — те і повезуть додому.

Всього лісівники області планують цього року реалізувати 41 тисячу штук новорічних ялинок. А головне нині — запобігти незаконним вирубкам лісових дерев.

КОМПЕТЕНТНО

Юрій ПОНОМАРЕНКО,
перший заступник начальника Чернігівського ОУЛМГ, 
головний лісничий:

— Щороку держлісгоспи збільшують площу плантацій новорічних ялинок. Якщо ще того року для них відводилося  трохи більше 40, то в нинішньому — понад 96 гектарів площ. Слід зазначити, що всі 11 державних лісогосподарських підприємств старанно підготувалися до зустрічі новорічного сезону і стали активними учасниками ялинкових базарів та ярмарків. Новорічну зелену красуню можна придбати на території садиби кожного лісництва та на 14 облаштованих ялинкових базарах Чернігівського ОУЛМГ. Новорічні ялинки коштують від 50 гривень —залежно від висоти. Реалізовуються вони і в контейнерах: вартість такої ялинки — від 100 гривень. Ціна і якість повністю влаштовують покупців з різних куточків держави, які все частіше скуповують хвойні деревця великими партіями.

У нинішньому році управління планує виручити за реалізовані ялинки понад 1,6 мільйона гривень.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua