Херсонську область улітку цього року відвідали 3,5 мільйона туристів. Утім, у південному краї, який приваблює узбережжями Чорного і Азовського морів, дніпровськими плавнями і заповідними степами, курортний сезон ще не завершився. Восени тут чекають на мисливців та рибалок.
З кожним роком різноманітнішою стає географія туристських потоків. До 90% відпочивальників приїздять з Київської, Дніпропетровської, Харківської, Львівської, Запорізької, Миколаївської, Хмельницької, Чернігівської, Полтавської та інших областей; 3% — з Білорусі, решта 7% — іноземці з країн далекого зарубіжжя. Значний притік іноземців став можливим завдяки роботі Міжнародного аеропорту «Херсон». Так, з початку року в область прибуло близько 11 тисяч іноземних гостей, що на 57% більше порівняно з показником за повний 2015 рік.
Також зріс потік в область іноземних відвідувачів і через контрольні пункти в’їзду-виїзду. Через державний кордон Херсонщину відвідав 5331 турист, що більше на 12% порівняно з аналогічним періодом торік. Такі дані навів на прес-конференції голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв. І пожартував, мовляв, колеги з Одеської області нарікають, що ми переманюємо їхніх туристів. Зі зростанням кількості відпочивальників підвищилися й доходи до бюджету області від цього виду діяльності.
Рекордний у цьому році притік туристів, на переконання Андрія Гордєєва, став можливим завдяки поліпшенню транспортного сполучення. «Ми організували додаткові потяги до залізничних станцій у напрямку Чорноморського та Азовського узбереж області, — зазначив голова облдержадміністрації. — Курсували вони з Харкова, Львова, Києва, Чернігова, Житомира, Сум, Хмельницького, Луцька. Також цього сезону було введено в дію новий швидкісний потяг «Інтерсіті» Київ — Миколаїв — Херсон. З червня по вересень щодня до залізничної станції Новоолексіївка Генічеського району курсував потяг Мінськ —Новоолексіївка. Протягом літа було перевезено близько 950 тисяч пасажирів».
Не забули і про комфорт автотуристів. Обласна влада відремонтувала дороги, які ведуть до курортів Херсонщини — у напрямку Арабатської стрілки Генічеського, сіл Залізний Порт і Приморське Голопристанського, міста Скадовськ та смт Лазурне Скадовського, села Хорли Каланчацького району.
Задля збільшення привабливості Херсонщини для гостей почали активно розвивати туризм вражень. Біосферний заповідник «Асканія-Нова» відвідали близько 70 тисяч екскурсантів (більше на 28,5% порівняно з аналогічним періодом торік), історико-розважальний комплекс «Зелені Хутори Таврії» — понад 20 тисяч осіб, що вдвічі більше від торішнього показника. Відкрито й нові туристичні об’єкти, наприклад історико-культурна пам’ятка «Кам’янська Січ».
Посприяла розвитку туризму легалізація підприємців, що займаються цим видом бізнесу. Багато з них вийшли «з тіні», бо стали більш зацікавленими у спрямуванні надходжень від своєї діяльності на розвиток інфраструктури місцевості, де розміщені їхні об’єкти. Легалізація курортного бізнесу дала збільшення на 50 % надходжень до бюджету та десять тисяч робочих місць, що вийшли «з тіні». Лише у містах Нова Каховка і Херсон надходження туристичного збору до місцевих бюджетів зросло і становить майже мільйон гривень.
Утім, місцева влада знає про недоліки обслуговування гостей. На Херсонщині вважають, що ситуацію з низьким рівнем сервісу та нелегальним туристичним бізнесом можна вирішити шляхом залучення інвесторів. Тільки здорова конкуренція дасть змогу усунути нелегальний бізнес.