Приблизно 30 раритетів виявили у скіфському кургані некрополя Скоробір на найбільшому в Європі Більському городищі, що в Котелевському районі. Їхній вік за оцінками спеціалістів — майже 2700 років. Ця знахідка найбільша за всю історію розкопок стародавньої фортеці. Про це повідомив директор комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради Ігор Корост.
За його словами, здійснити таке відкриття пощастило науковцям Музею археології та етнографії Слобідської України при Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна спільно з експедицією заповідника «Більськ». Серед знайдених речей, які датують VІІ століттям до нової ери, — багато місцевої ліпної кераміки, зокрема вцілілі миски, кухоль, а також уламки різноманітного посуду. З інших знахідок — бронзове вістря стріли пелопоннеського типу з шипом.
Спеціалісти сходяться на думці, що поховання, в якому виявили раритети, належало шляхетній жінці. Про це свідчить весь супутній інвентар. Зокрема було знайдено золоті бляшки у формі квітки, схожої на ромашку, і частина золотої підвіски у вигляді крапельки, які нашивали на одяг як прикраси. Археологи викопали також великі бронзові бляшки завбільшки із сірникову коробку із зображеннями тварин.
Усі цьогорічні дорогоцінні знахідки передали науковцям харківського університету для опрацювання. Їх там відреставрують, потім передадуть на постійне зберігання у фонди заповідника «Більськ».
У курганах Більського городища й раніше знаходили скіфські вироби із золота. 2001 року полтавські науковці з Центру охорони та дослідження пам’яток археології Ірина Кулатова та Олександр Супруненко знайшли в тамтешньому могильнику золотий перстень-печатку із зображенням грецького бога вина Діоніса на колісниці. Його експонують у Полтавському краєзнавчому музеї.