"На Сицилії несподівано прокинувся вулкан Етна"

19 сiчня 2021

Знаменитий вулкан Етна, розташований на Сицилії, несподівано активізувався в ніч з 18 на 19 січня. Про це повідомляє Національний інститут геофізики і вулканології, розташований в столиці Сицилії Катанії.

Приблизно о 18:15 за київським часом 18 січня один з численних кратерів, що розташований на південно-східному схилі Етни, почав вивергати два потоки лави, один з них потік в напрямку долини Валле-дель-Бове на сході, інший – в північному напрямку. Це супроводжувалося викидом стовпа попелу і диму, поштовхами ґрунту і інфразвукових тремором.

Вранці 19 січня активність вулкана почала знижуватися. Нині потоки лави остигають, поштовхи і тремор значно ослабли. Спостерігачі не відзначають будь-яких значних змін контуру вулкана.

При цьому європейські лабораторії, зокрема Центр зі спостереження за вулканічним попелом в атмосфері (VAAC) в Тулузі, Франція, відзначають хмара попелу, що рухається на висоті близько 4 кілометрів у південному напрямку.

Етна – один з найактивніших вулканів на планеті. Тільки з 1950 року він вивергався кілька десятків разів. Зазвичай виверження супроводжуються ефектно виглядають в темряві потоками розжареної лави і відносно невеликими викидами попелу в атмосферу.

Перше історично доведене виверження Етни сталося в 1226 році до н.е. Взагалі ж вчені вважають, що Етна, що знаходиться на стику Африканської та Євразійської тектонічних плит, стала активною приблизно 300 тисяч років тому.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua