"На Вінниччині відкрили павільйон Трипільської культури"

Олег ЧЕБАН
13 червня 2012

СПАДЩИНА. У селі Буша, що в Ямпільському районі на Вінниччині, відкрили павільйон Трипільської культури. Це вже четвертий музей, який створено на території Державного історико-культурного заповідника. Землеробські народи в цій місцевості безперервно жили впродовж понад 10 тисяч років. Зокрема на Замковій горі, де було місто-фортеця, археологи відкопали речі чорноліської культури, а майже поряд виявили рештки житла та знаряддя праці трипільської доби. Оскільки знахідки розміщені на території заповідника, їх нікуди не переносили. Над експонатами збудували просторий павільйон зі знаком Тільця (під цим сузір’ям відома доба енеоліту), привели в порядок фрагменти житла, оформили вітрини — і тепер тут зручно предметно вести мову про життя на землі в просторі і часі.

У цьому музеї наочно показано розвиток життя на Землі. Фото Олександра ГОРДІЄВИЧА

Так, екскурсовод обов’язково завважить, що в Буші знайдено рештки стоянки мезолітичного періоду. Період доби бронзи тут представлено  культурою шнурової кераміки та комарівською культурою. Жили в цій місцевості і скіфи. Виявлено пам’ятки культури зарубинецької та пізньоскіфської доби. А найбільш поширеною періоду ранніх слов’ян на бушанській землі є черняхівська культура. В цілому історична територія  в цьому селі, назва якого є одним із символів звитяги і нескореності українського народу, становить 120 гектарів. Щороку заповідник відвідують майже 20 тисяч екскурсантів.

— Маємо ще багато планів щодо розширення експозицій та збільшення привабливості нашого села, — зазначив директор Державного історико-культурного заповідника «Буша» Олександр Пірняк. — Зокрема хочемо створити будинок бушанських легенд, яких уже зібрали багато.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua