"На Землю впаде ще один супутник"

18 жовтня 2011

КОСМОС. Уламки німецького космічного телескопа ROSAT, що здійснює неконтрольований спуск з орбіти, можуть рухнути на Землю в найближчі вихідні дні. З таким прогнозом виступили в понеділок експерти американського і європейського космічних відомств ─ НАСА і ЕКА. Фахівці Германського авіаційнно-космічного центру (ДЛР) припускають, що це станеться в період з 21 по 25 жовтня. І ніхто доки не береться сказати, куди саме, повідомляє ТСН.

«Це буде можливо зробити лише за годину або два до самого моменту падіння. При вході в щільні шари атмосфери апарат не зможе навіть завершити черговий виток навколо планети. Почнеться його «вільне падіння», ─  зазначив в інтерв’ю американській газеті USA Today керівник департаменту по проблемах космічного сміття в ЕКА Хайнер Клинкрад.

Глава ДЛР Йоханн-Дитрих Вернер відмітив в інтерв’ю американському інтернет-виданню Space.com, що телескоп для вивчення джерел космічних рентгенівських випромінювань має масу 2,4 тонни і до 30 його великих фрагментів загальною масою близько 1,7 тонни навряд чи згорять в атмосфері. «Це будуть в основному скляні і керамічні частини обсерваторії», ─ сказав він.

Згідно з оцінками ДЛР, вірогідність того, що один з уламків уразить кого-небудь з людей, складає один до 2000. Це дещо вищий, ніж при безконтрольному падінні на Землю 24 вересня фрагментів американського супутника, що займався вивченням верхніх шарів атмосфери. Тоді вірогідність складала один до 3200. Незгорілих частин супутника масою 6,5 тонни рухнули у воду в південній частині Тихого океану, не заподіявши ніякого збитку.

Нагадаємо, ROSAT ─ спільний проект Німеччини, США і Великобританії. Телескоп вартістю 273 мільйони доларів був виведений в космос 1 червня 1990 року за допомогою американської ракети-носія «Дельта». У 1998 році на апараті вийшла з ладу система астронавігації, і в лютому 1999 року він був офіційно визнаний таким, що не функціонує. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua