"Наукові вершини підкорюють школярі з Черкащини"

12 листопада 2020

Роман КИРЕЙ,
«Урядовий кур’єр»

Запровадження в Київській Русі християнства надало нового поштовху розвитку дзвонарської культури, що зумовило місцеве виробництво дзвонів, урізноманітнити динаміку й тембровість дзвоніння. Звучання дзвонів стало важливим елементом соціокультурного життя багатьох поколінь. Звуки дзвонів упорядковували плинність часу, вістували про свята, сповіщали про сумні й трагічні події, кликали на сполох.

Учениця Уманської загальноосвітньої школи №3 Анастасія Руда, авторка проєкту «Традиції церковного дзвонарства Уманщини» дослідила різні аспекти побутування дзвонів — від виготовлення та функціонування до відображення їх у народній культурі. Свій проєкт вона захищала в ході Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Учениця посіла третє місце у секції етнології та отримала приз глядацьких симпатій. Керівником роботи була вчителька історії Ганна Ганич.

Фіналістами-переможцями інтелектульного марафону стали 15 проєктів черкаських конкурсантів. Трофеї черкащан у конкурсі — лідерство в голосуваннях за кращий конкурсний проєкт, 5 спеціальних нагород від міжнародних партнерів МАН України, 5 третіх і 4 других призових місць, 6 із 66 золотих медалей конкурсу.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua