НОВОСІЛЛЯ
Днями в селі Майдан-Липненський урочисто відкрили школу, де навчатимуться діти з Волинської і сусідньої Рівненської областей
Символічну стрічку перерізали очільники двох областей: Волинської — Борис Клімчук та Рівненської — Василь Берташ. За парти нового навчального закладу сіли 50 учнів з Волинської та 30 — із Рівненської областей. Досі ж дітвора в Осовій навчалася в старенькій «дідівській» школі, збудованій у 50-х роках минулого століття.
Кошторисна вартість нового сільського храму науки — майже 8 мільйонів гривень. Левову частку коштів спрямував уряд, ще частину — місцеві бюджети. От і виросла на Поліссі красуня-школа: тут 9 навчальних класів, спортивна зала, їдальня, овочесховище та котельня на твердому паливі. Мають дітлахи й комп’ютерний клас, який подарував голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ: це сім сучасних комп’ютерів, що допоможуть їм орієнтуватися у великій кількості інформації не гірше від міських однолітків.
Ось такий вигляд має ЗОШ №14 у Рівному, яку відкрили в перший день листопада. Фото Інни ОМЕЛЯНЧУК
— Надзвичайно приємно, коли будуються нові школи: і не важливо, на Рівненщині, Харківщині чи Волині. Головне — щоб наші діти здобували якісну освіту й гідно конкурували на ринку праці, — зазначив Василь Берташ.
До слова, цього року лише на Рівненщині вводять в експлуатацію вже шосту новозбудовану школу: цього разу ЗОШ № 14 в обласному центрі. Розпочинали будувати її, коли уряд очолював Віктор Янукович: тоді, в 2003—2004-му, вдалося встигнути чимало. Однак мелодія будівельного оркестру стихла на довгі роки… А ось тепер знову зазвучала, та так потужно, що за два місяці вдалося освоїти 6 мільйонів субвенції з держбюджету й 3 мільйони — з бюджету міста і вже 1 листопада ввести в експлуатацію школу, на яку зачекалася місцева громада. Вже наступного року на Рівненщині зведуть 10 нових шкіл у глибинці й тим самим, по суті, виведуть дітей з аварійних шкіл. Це — один із пріоритетів місцевої влади.
Що ж до однієї школи, яка працюватиме на дві області, то подібна практика доволі поширена в Європі. Приміром, освітні заклади працюють навіть на дві держави, зокрема спільні середні та вищі навчальні заклади успішно діють на польсько-німецькому прикордонні.