На Полтавщині у проектуванні капітальних ремонтів перших опорних шкіл роблять спроби відійти від сірості і однаковості. Зокрема такий новаторський підхід застосують у навчальному закладі Шишацької об’єднаної територіальної громади — спеціалізованій школі імені Володимира Вернадського. Для цього замовник ремонтних робіт — управління капітального будівництва Полтавської облдержадміністрації — оголосило конкурс серед молодих архітекторів (творчих студій, тандемів, лабораторій чи архітекторських колективів) на кращий проект сучасної школи. На думку начальника управління Тимофія Голбана, школа має бути тим закладом, де діти почуваються як удома, де їм затишно, комфортно, куди хочеться приходити щодня.
«Зрозуміло, що стару капітальну будівлю ми ніде не подінемо, але вдихнути в неї нове життя можна, цікаво спроектувавши оформлення та дизайн внутрішніх приміщень, зовнішнє оздоблення будівлі, зробивши ландшафтний дизайн. Тим більше, що маємо такі приклади не тільки за кордоном, а й в Україні. Варто хоча б згадати школу в Путрівці Київської області», — пояснив він.
Будівля опорної школи у Шишаках чимала, триповерхова, поділена переходами на основний корпус для старших класів та корпус молодшої школи. Нині у Шишацькій спеціалізованій школі імені Володимира Вернадського навчаються 393 учні. За словами директора закладу Віталія Іваниці, приміщення було збудоване ще у 1962 році. Капітальних ремонтів з того часу не було, хіба що замінили вікна.
На території школи є інтернат, у ньому бібліотека, приміщення для навчання автосправи, спальні кімнати для першачків. Територія навколо школи чимала: тут розташовано гаражі і багато допоміжних приміщень, слюсарний і столярний цехи для уроків трудового навчання, кілька сарайчиків для вирощування кроликів та іншої живності. Є навіть власна теплиця, щоправда, в аварійному стані. «Бракує власного спортивного майданчика, можливо, навіть тенісного корту, — вважає Віталій Іваниця. — Територія дає змогу усе це мати, є і площа, і можливості. А ще для занять військово-патріотичного спрямування потрібен тир. Він у нас є, існує навіть окрема кімната для зберігання зброї, облаштована за усіма нормами, є сейфи для зброї. Потрібно лише осучаснити оформлення та дизайн».
Педагоги готові до сміливих експериментів, мріють про те, що архітектори зроблять їхній типовий заклад затишним і сучасним. За результатами конкурсу з його переможцем укладуть офіційний контракт з оплатою роботи за повне проектування.