"Посли відкривають таємниці"

Інна АНДРІЙЧУК
29 грудня 2012

ПРЕЗЕНТАЦІЯ. Побачив світ тринадцятий  науковий  щорічник  «Україна дипломатична». У презентації виданння, що відбулася днями у Дипломатичній  академії України,  взяли участь представники зарубіжного дипломатичного корпусу, акредитованого в  нашій державі, науковці та представники ЗМІ. Вагомість видання не лише для українського, а й для зарубіжного дипломатичного корпусу відзначили у своїх виступах  виконуюча обов’язки  ректора Дипломатичної академії Наталія Татаренко, перший проректор НПУ ім. М.П. Драгоманова Володимир Бех, Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Реувен Дін Ель, Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Улукбек Чиналієв, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Ірак в Україні Шорш Халід Саїд, президент Українського біблійного товариства Григорій Комендант, генеральний директор ГДІП Павло Кривонос та головний редактор щорічника Анатолій Денисенко. Учасників зібрання привітав президент Національної академії наук України Борис Патон.

«Світ і Україна» — таке визначення напрошується для характеристики змісту видання. Про це переконливо свідчить і наповнення книжки: у випуску розлогі виступи зарубіжних послів,  ∂рунтовні дослідження науковців щодо зовнішньої державної політики і  теоретичні розробки сучасного стану міжнародних відносин.

А відкриває щорічник виступ Президента України Віктора Януковича на пленарному засіданні 67-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Під рубрикою «Трибуна дипломата» у щорічнику вміщено публікації Надзвичайних і Повноважних послів іноземних держав в Україні: Таджикистану, Молдови, Киргизької Республіки, Білорусі, Болгарії, В’єтнаму, Ізраїлю, Іраку, Мексиканських Сполучених Штатів, Німеччини, Словаччини, Туреччини, Узбекистану, Фінляндії, Швейцарії, Сирії.

Окремим  блоком  подано  матеріали, документи, фотоілюстрації, які підсумовують цікаву розповідь «Двадцять миттєвостей життя» про діяльність колективу Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, який відзначив цього року свій ювілей.

Нові підходи у висвітленні зовнішньополітичного життя порушують у своїх публікаціях знані українські науковці   Віктор Андрущенко («Педагогічна конституція Європи як соціальна потреба, можливість і реальність європейського простору освіти»), Валерій Солдатенко, Дмитро Ведєнєєв, Борис Гончар, Олег Машевський, Мирослав Романюк.

Привертає увагу новий розділ щорічника «Інтерв’ю з зарубіжними дипломатами», який започатковано разом з Всесвітньою службою «Українське телебачення і радіомовлення». У ньому зокрема вміщено враження Надзвичайних і Повноважних послів Куби, Аргентини, Грузії, Індонезії, Японії, акредитованих в Україні.

У цьому випуску під рубрикою «Духовна дипломатія» виступають муфтій України шейх Ахмед Тамім, президент Українського біблійного товариства Григорій Комендант, вчений-географ Ростислав Сосса.

Про міжнародну діяльність  Національної спілки журналістів України розповідає її  голова Олег Наливайко.  А відомі українські журналісти Михайло Сорока та Василь Туркевич знайомлять читача з публіцистичними матеріалами: «Спортивні вершини високосного року» (про Євро-2012), «Подорож до Чернечої гори» (про відвідини Канева зарубіжним корпусом). Лауреат Шевченківської премії письменник Петро Перебийніс розмірковує про видання «Бібліотеки щорічника «Україна дипломатична» у дописі «Дипломатична панорама через долі і події».



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua