"Повноцінна система пробації на старті"

14 вересня 2016

Не секрет, що система відбування покарань у нас, м’яко кажучи, застаріла. Саме тому експерти переконують у тому, що за нетяжкі злочини не потрібно саджати за грати, адже є інші, дієвіші методи відбування покарань.

Нещодавно парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених». Завдяки цьому закону буде забезпечено врегулювання питань, пов’язаних із запровадженням в Україні пробації, унормовано процес відбування покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та підвищено правову захищеність осіб, засуджених до таких видів покарань.

«Ухвалені законодавчі зміни забезпечать реформу пенітенціарної системи, яку впровадив Мін’юст. Завдяки ухваленню цього законодавства ми зможемо дати старт одній із головних новацій реформи пенітенціарної системи — запровадженню системи пробації, — наголосила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова. — Це дасть можливість нашій системі відбування покарань відійти від репресивних методів радянської доби та створити умови для нормального повернення ув’язнених до життя в суспільстві».

Адже ефективна робота спеціалістів системи пробації із засудженими допоможе українцям, які зробили помилку, подолати агресію, знайти роботу та своє місце в суспільстві. Таким чином вдасться мінімізувати кількість повторних вчинень злочинів.

«Уже запроваджено систему пробації в межах пілотного проекту для неповнолітніх. Результат вражає: 99% малолітніх правопорушників не вчинили повторних правопорушень, — додає посадовець. — Це той результат, який наближає нашу пенітенціарну систему до європейських стандартів, де головним є виправлення людини, яка помилилася».

На практиці закон дасть можливість впровадити в Україні пробацію як систему наглядових та соціально-виховних заходів, які застосовують за рішенням суду до засуджених.

Також цей закон конкретизує порядок та умови відбування покарання як обмеження та позбавлення волі, усуває розбіжності між нормами Кримінально-виконавчого кодексу України, встановлює кримінальну відповідальність за ухилення від відбування деяких покарань та робить гуманнішим кримінально-виконавче законодавство. 

Катерина БРАТКО
  для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua