"Реформа державного управління: час підбивати проміжні підсумки та планувати майбутні дії"

15 листопада

13 листопада під головуванням Міністра Кабінету Міністрів Олега Немчінова відбулося XXХIIІ засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління, а також засідання секторальної робочої групи «Державне управління та врядування».

«Ми зібралися в розширеному складі також для проведення засідання секторальної робочої групи «Державне управління та врядування». З огляду на те що одне з головних завдань цієї робочої групи — підтримка впровадження реформи державного управління, доцільно зібрати всіх учасників за одним столом, щоб комплексно обговорити актуальні питання реформи, її пріоритетні напрями, а також фінансове забезпечення», — відкрив засідання Олег Немчінов.

Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у вступному слові зазначив: «Реформа державного управління має переходити на наступні етапи її реалізації, зокрема потрібно вже зараз підбивати проміжні підсумки та планувати майбутні дії. Ідеться також про створення стимулів та мотиваційних механізмів, які б давали змогу розвиватися системі загалом і людям на посадах. Реформа публічного управління й адміністрування — фундаментальний крок до прозорої, підзвітної й ефективної влади, що є одним із завдань євроінтеграційного процесу України».

У заході взяли участь народні депутати України, представники Офісу Президента, Секретаріату Кабінету Міністрів, міністерств економіки,  фінансів, юстиції, цифрової трансформації, Національного агентства з питань державної служби, Державної аудиторської служби, Рахункової палати, громадських організацій та іноземні партнери.

Учасники обговорили такі теми: звіт Європейської комісії щодо прогресу України у впровадженні реформи державного управління в межах пакета розширення ЄС 2024 року; виконання у 2023-му Стратегії реформування держуправління України на 2022—2025 роки та Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2022—2025 роки; пріоритетні напрями реформи; діяльність секторальної робочої групи «Державне управління та врядування».

Учасники зібралися за одним столом, щоб комплексно обговорити актуальні питання реформи, її пріоритетні напрями та фінансове забезпечення. Фото з Урядового порталу

Реформа державного управління — основоположний елемент для вступу в ЄС і необхідний для виконання Плану України на 2024—2027 роки. Керівник програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Штефан Шльонінг нагадав, що 30 жовтня Європейська комісія опублікувала пакет розширення на 2024 рік, зокрема другий щорічний звіт щодо України. «Зміцнення спроможності державного управління до відбудови, відновлення та вступу в ЄС потребуватиме прискореної реформи державної служби, зокрема вдосконалення системи оплати праці, повернення та вдосконалення процесів найму й добору державних службовців на основі заслуг та їхнього утримання, а також прогрес у цифровізації управління державною службою. Ці реформи поряд зі скоординованими зусиллями українського уряду та його партнерів мають вирішальне значення для формування стійкості України до поточних викликів», — сказав він.

На засіданні вирішили враховувати в майбутній роботі дані зі звіту Європейської комісії щодо прогресу України у впровадженні реформи державного управління в межах пакета розширення Європейського Союзу 2024 року. Окрім цього, схвалили звіти про виконання у 2023-му Стратегії реформування державного управління України на 2022—2025 роки та Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2022—2025 роки, повідомляє Служба Міністра Кабінету Міністрів.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua