Україна посіла 73 місце серед 96 країн за рівнем життя літніх людей у рейтингу Global AgeWatch Index.

Правозахисна організація HelpAge International склала цей рейтинг, оцінивши соціальне та економічне становище громадян різних країн у віці від 60 років. Зокрема, експерти організації виміряли рівень пенсій і бідності серед літніх людей, рівень здоров'я, доступ до соціальних благ, як-от громадського транспорту, соціальні зв'язки, фізичну безпеку та рівень працевлаштування.

Очолила список Швейцарія, а замкнув його Афганістан. Окрім Швейцарії, згідно з рейтингом, найкраще живеться також літнім громадянам Норвегії, Швеції, Німеччини та Канади. До десятки найгірших для старості країн потрапили здебільшого країни Близького Сходу та Африки.

Нижче за Україну в цьому рейтингу опустилися тільки три європейські країни — Туреччина (75), Молдова (77) та Греція (79). Тим часом Росія та Білорусь отримали, відповідно, 65 і 64 місця за рівнем життя своїх пенсіонерів.

Автори рейтингу зазначають, що хоч Україна і пасе задніх у своєму регіоні, вона зуміла піднялися в цьогорічному індексі аж на 9 сходинок порівняно з 2014 роком. Зокрема, з минулого року в Україні значно зріс рівень працевлаштування серед літніх людей, що позитивно вплинуло на рейтинг загалом.

Водночас хоч 95% українських громадян у віці від 65 років і отримують пенсії, ВНП на душу населення залишається низьким, зазначають автори.

Найгірше в Україні зі сферою охорони здоров'я — за цим критерієм Україна третя з кінця у своєму регіоні.

Нині в Україні налічується 10,1 млн громадян віком від 65 років — це близько 22,6% населення. Проте у 2050 році відсоток літніх людей відносно інших вікових категорій в Україні зросте до 31,5%, прогнозують автори звіту.

ВВС Україна