"Рівненщина щороку втрачає 200 мільйонів гривень від нелегального продажу пального"

28 листопада 2019

Інна ОМЕЛЯНЧУК,
«Урядовий кур’єр»

Минуло два місяці, як голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль оголосив нещадний бій нелегальним АЗС. Бо від них маленька Рівненщина щороку втрачає 200 мільйонів гривень – стільки ж, як річні інвестиції від Державного фонду регіонального розвитку!

Сьогодні керівник області сміливо ділиться першим досвідом цієї непростої роботи на різних майданчиках для спілкування: зокрема, на міжнародній конференції Petroleum Ukraine, яка щороку збирає лідерів ринку нафтопродуктів України. Там він розповів про роботу обласного центру ліквідації нелегальної торгівлі нафтопродуктами, де чітко й скоординовано працюють представники різних контролюючих органів. А ще постійно діє «гаряча лінія», на яку надходять повідомлення від людей про роботу нелегалів у різних місцях. «Робота непроста, ці заправки відроджуються, наче багатоголові дракони, особливо вночі», – зізнався Віталій Коваль.

Щоправда, останній інцидент стався, як мовиться, в білий день. Заправник із нелегальної АЗС у Рівному, якого без проблем доставили до поліцейського відділку, раптом дістав гранату, вибіг із нею на вулицю та вийняв чеку. Погрожував підірвати себе, поліцейських і перехожих. 60-річного зловмисника вдалося нейтралізувати та помістити до ізолятора. Тепер за незаконне поводження з боєприпасами та зазіхання на життя поліцейських йому загрожує до 7 років неволі. До того ж, з’ясувалося, що його розшукує поліція Харкова, і теж за незаконне поводження зі зброєю!

Втім, битву з «багатоголовим драконом» – нелегальними АЗС – на Рівненщині не припиняють: 140 із них уже зачинилися, близько двох десятків «точок» демонтовано, 12 автозаправок легалізувалися, обсяги продажів на окремих мережевих офіційних АЗС зросли на 40%. І тут украй важлива позиція керівників ОТГ та органів місцевого самоврядування, які добре знають, хто і як працює на їхніх територіях.

«Відбілюйте ринки, активніше долучайтеся до боротьби з нелегальним спрутом. Адже допомога від держави не буде вічною, а ми з вами в одному човні: від детінізації ринку пального місцеві бюджети отримають до 5 мільйонів гривень щороку. Ось вам і кошти на розвиток територій», – звертається до керівників на місцях голова ОДА Віталій Коваль.

Досвід Рівненщини вже перейняла Запорізька ОДА: її голова Віталій Туринко видав відповідне розпорядження та створив штаб протидії нелегальній торгівлі пальним , який теж не даватиме спокійно спати нелегалам.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua