"Руслан Стрілець: «Євроінтеграція – не лише політичний крок, а й можливість посилити захист довкілля та інтегрувати екологічні стандарти в усі сфери економіки»"

2 лютого 2024

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець на полях Міжнародного довкіллєвого форуму "United for Nature. Agenda for Ukraine" обговорив з європейськими колегами – Міністром довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Мірчою Фекетом, Міністром навколишнього середовища Молдови Іорданкою-Родікою Йорданов, Міністром захисту довкілля Болгарії Юліаном Поповим виклики переговорного процесу щодо вступу України до ЄС. Про це повідомляє пресцентр Урядовий портал.

«Попри війну, Україна впевнено крокує шляхом виконання зобов'язань перед Євросоюзом і покращує свої досягнення. Завдяки селф-скринінгу довкіллєвого законодавства ми систематизували роботу з його адаптації до норм ЄС. Тепер маємо дорожню карту і можемо планувати стратегію роботи міністерства на декілька років вперед», - наголосив Руслан Стрілець.

Результати селф-скринінгу показали, що розділ «Навколишнє середовище та зміна клімату» – у ТОП-5 за кількістю правових актів ЄС, які необхідно імплементувати. Це майже 200 директив та регламентів. Перелік з кожним роком зростає за кількістю та ускладнюється, але ми плануємо імплементувати більшість директив та регламентів до 2026 року.

«Найбільший виклик – кроссекторальна координація. Захист довкілля та клімату мають бути інтегровані майже у всіх секторах економіки – в енергетиці, надрокористуванні, інфраструктурі, сільському господарстві, транспорті та будівництві», - зазначив Руслан Стрілець.

За словами Руслана Стрільця, за підсумками офіційного звіту Єврокомісії «Україна 2023» щодо прогресу євроінтеграції нашої країни були визначені п’ять важливих екологічних та кліматичних реформ. Це наш дороговказ:

Запобігання промисловому забрудненню. Імплементуємо 75-ту Директиву щодо промислових викидів і адвокатуємо схвалення закону цього року.

Кліматична політика. Закон України «Про основні засади державної кліматичної політики» має створити основу для національної кліматичної політики. Працюємо над нашим наступним Національно-визначеним внеском. Він буде більш амбітним, ніж поточний.

Ринкові механізми вуглецевого ціноутворення. Наші плани – ухвалення Плану заходів щодо створення національної системи торгівлі викидами парникових газів до 2025 року. Відновлення обов'язкової системи МЗВ до 2025 року.

·Відновлення та збереження природних ресурсів. Впровадження законодавства щодо зменшення вирубок та деградації лісів до 2026 року.

Розвиток циркулярної економіки. Спільно з Міністерством економіки України працюватимемо над ухваленням стратегії впровадження принципів циркулярної економіки та Плану дій до 2025 року.

«Україна готова до цих викликів, і ми дуже цінуємо підтримку та партнерство ЄС на цьому складному, але важливому шляху. Членство в ЄС для нас не кінцева мета, а шлях до нашого зеленого майбутнього», - підсумував Руслан Стрілець.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua