"Сантехніків навчатимуть у сучасному центрі"

Наталія БІЛОВИЦЬКА
20 жовтня 2016

Професія сантехніка пасує справжньому чоловікові. Так вважає Руслан Кучма, який навчається цього фаху. «Я можу встановити раковину та бойлер, змонтувати труби, провести електрику. Батько навчив — він майстер на всі руки. Але досі я мав справу зі старими матеріалами. Тепер навчуся працювати з новими. Сучасний інструмент прискорює та спрощує роботу», — каже хлопець. Можливість навчатися за новітніми технологіями на сучасному обладнанні надає молоді Центр профпідготовки монтажників-сантехніків, який днями відкрили у Дніпрі. Після закінчення навчання Руслан отримає диплом монтажника сантехнічного обладнання.

Єдиний на Дніпропетровщині Міжрегіональний навчально-практичний центр із підготовки монтажників санітарно-технічних систем облаштували у вищому професійному училищі будівництва міста Дніпра. Кваліфікованих фахівців у ньому готуватимуть за новою програмою на оновленій професійній базі. Створення центру стало можливим завдяки українсько-швейцарському проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти». Його реалізувала компанія Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ за підтримки Дніпропетровської ОДА. «Новий Центр профтехосвіти — єдиний в області і є прикладом партнерства бізнесу та сфери освіти. Учні отримають нові знання, опанують новітні технології та будуть конкурентними на ринку праці. Допомагають поліпшити якість професійного навчання європейські партнери», — повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. А гендиректор представництва швейцарської компанії Олексій Раков звернув увагу, що нині навчальні заклади випускають чимало менеджерів, фінансистів, юристів, а кваліфіковані сантехніки у дефіциті. «У західному світі професія сантехніка престижна. Прагнемо, щоб такою самою вона була і в Україні. Сантехніка за останні роки змінилася, постійно з’являються новинки», — наголосив він.

За словами майстра виробничого навчання Віталія Немировського, спеціальність сантехніка у навчальному закладі нова. Цього року здобути її виявили бажання майже 40 учнів. Теорію учням викладатимуть у відремонтованому класі. А практичні навички вони здобуватимуть у новій майстерні, де є все для навчання: від нових підручників до сучасних меблів, устаткування та інструментів. Адже сучасний сантехнік має знатися на новітніх технологіях, а будівництво та ЖКГ не обійдуться без такого фахівця. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua