Рівень споживчої інфляції в річному вимірі за підсумками липня істотно уповільнився завдяки стабілізації обмінного курсу гривні, жорсткій монетарній та фіскальній політиці. «Після досягнення максимального рівня у квітні (60,9%) споживча інфляція в річному вимірі, до відповідного місяця минулого року, продовжила уповільнюватися — до 55,3% у липні. Тренд на зниження інфляції забезпечили стабілізація обмінного курсу гривні, жорстка монетарна та фіскальна політика, стриманий споживчий попит», — йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.
Завдяки значній пропозиції овочів і фруктів нового врожаю в липні зменшилися ціни на сирі продукти харчування. Це сприяло зниженню індексу споживчих цін на 1,0%. Знизилися ціни на всі види овочів (загалом на 21,6%) і на фрукти (на 6,1%), що пов’язано із сезонним чинником.
На думку директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергія Ніколайчука, цінова динаміка останніми місяцями свідчить, що девальваційний ефект вичерпується, і надалі спостерігатиметься стійкий дезінфляційний тренд.