"Що посіяли, те й зійшло"

Світлана ІСАЧЕНКО
22 лютого 2013

МАЙБУТНІЙ УРОЖАЙ

На Буковині озимина у доброму, навіть чудовому стані

Природа вкрила поля товстою сніговою ковдрою і подбала про забезпечення грунту вологою — таких снігів не було на Буковині сто років. Аграрії усі як один дотримались оптимальних термінів посіву озимих. І ось результат: вони зійшли на всіх площах, задіяних під майбутній урожай. Пересівати нічого не потрібно. А торік на 7 тисячах гектарів (20% посівів) у ріллю довелося кидати зерно ще раз.

Найкраща ситуація у Заставнівському, Кіцманському, Сокирянському районах. Сільськогосподарські підприємства області вирішили розширити озимий клин за рахунок ярих культур. Тепер він становить 52,2 тисячі гектарів проти торішніх 42 тисяч.

«Золоті» гори зернових здіймалися торік на елеваторах Буковини. Урожай 2013 обіцяє бути ще кращим. Фото надане автором

— Це дасть змогу збільшити виробництво зернових, — розповідає начальник Головного управління розвитку АПК Чернівецької ОДА Микола Олексюк. — Нагадаю, що торік область зібрала найбільший урожай за останні 20 років — 624 тисячі тонн зерна у бункерній вазі. У середньому з гектара ріллі отримали по 45,2 центнера зерна, а в окремих господарствах — 67. Загалом останніми роками нам вдалося повернути в обробіток 12 тисяч гектарів ріллі, збільшивши посівні площі за рахунок земель, які з різних причин тривалий час чекали на виробника.

Ще один, не менш приємний показник, — цілковитий розрахунок аграрних компаній за оренду земельних паїв. Відповідно до укладених договорів оренди, вони мали виплатити власникам сільськогосподарських угідь 66 мільйонів гривень, а  виплатили фактично 95,5 мільйона.

— Це відбулося внаслідок конкуренції, яка в області дуже висока, — пояснює Микола Олексюк. — У нас середня плата за гектар паю одна з найбільших у країні — 697 гривень, а в Кельменецькому, Заставнівському районах вона становить понад 800 гривень.

Сільгоспвиробники добре підготувалися до весни: на 110% заготовлено насіння зернових для посіву ярої групи, сповна запаслися мінеральними добривами і засобами захисту.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua