"Сила медової галузі — в об’єднанні"

Олена ІВАШКО
2 листопада 2018

Миколаївщина — один із провідних регіонів у галузі бджільництва. Майже 7% загальної кількості бджолосімей саме в цій області, 9% обсягу виробництва меду забезпечують місцеві пасіки, а це третій показник серед областей України. Тож логічно, що саме в Миколаєві відбулася конференція бджолярів «Золота пасіка-2018».

На заході обговорили основні питання, що турбують пасічників, зокрема реалізацію продукції та ефективне запобігання отруєнню бджіл. Учасники дійшли висновку, що одним із шляхів вирішення питання реалізації продукції може бути об’єднання пасічників у сільськогосподарські кооперативи.

Модель кооперативу для розвитку медової галузі продемонстрував Віталій Ключник, консультант Національної програми обмінів для об’єднаних територіальних громад-партнерів DOBRE у сприянні розвитку сільськогосподарських кооперативів у східному регіоні. Андрій Галдін, голова ГС «СПаМО» навів приклади позитивних підсумків об’єднання пасічників. У кооперативах бджолярі мають нагоду скористатися державною підтримкою на розвиток виробництва меду.

Що треба робити для запобігання отруєнню бджіл, розповів заступник голови ГО «Обласна спілка «Дніпровський пасічник» Роман Смолов. Пасічники отримали інформацію про впровадження промислових технологій у бджільництві, ознайомилися з новими вимогами реєстрації пасік. Протягом роботи конференції працювала виставка, де всі охочі могли ознайомитися з передовим обладнанням у бджільництві та скуштувати солодку продукцію.

Конференція пройшла в межах Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва за сприяння департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та благодійного фонду «Ласка».



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua