«Стратегічна зустріч на рівні Президента Володимира Зеленського та Прем’єрміністра Дениса Шмигаля із Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском свідчить про конструктивний діалог та політику добросусідства», — так прокоментував візит керівника польського уряду до Києва віцепрем’єрміністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. За його словами, після призупинення блокади 17 січня трьох пунктів пропуску «Дорогуськ — Ягодин», «Гребенне — РаваРуська» та «Корчова — Краківець» до Польщі вже виїхало майже 5 тисяч вантажівок. Найбільший пункт пропуску «Ягодин» відновив пропускну спроможність на рівні 600 вантажівок на добу. Зростає кількість вантажівок, що виїжджають через «Краківець» та «РавуРуську».
Оцінюють ефективність рішення на пункті пропуску «Нижанковичі — Мальховіце», де тимчасово призупинено реєстрацію в «єЧергу». Поки що він працює не на повну спроможність, але важливо, щоб усі пункти працювали на максимальну потужність, повідомляє Мінінфраструктури.
Потрібно посилити економіки двох країн зокрема через механізм спільного митного та прикордонного контролю на пунктах пропуску. Також обговорюють спільні плани про створення чотирьох додаткових пунктів перетину кордону на додачу до наявних 14.
«Одне із ключових питань — продовження угоди про лібералізацію вантажних перевезень, так званий транспортний безвіз. Ця угода допомогла вистояти Україні в перший рік повномасштабного вторгнення. Її позитивний вплив для всіх сторін відзначила Єврокомісія. Окремо звертаю увагу, що імпорт польських товарів в Україну дорогами зріс на 30%, імпорт із країн ЄС — на 44%», — зауважив віцепрем’єр.
Ще один важливий фокус співпраці — участь польського бізнесу у відновленні та модернізації України. Польський уряд призначить Павла Коваля уповноваженим з питань відбудови України. Олександр Кубраков зауважив, що знає його як великого друга нашої країни і впевнений у надійній співпраці.