Як розповіли учасники координаційної наради в ОДА, підготовка до опалювального сезону на Черкащині відбувається за заздалегідь розробленим планом. Підприємства теплоенергетики та об’єкти соцсфери мають ще трохи часу, щоб одержати необхідні паспорти і акти готовності. Споживачі здебільшого справно розраховуються за компослуги. Водночас рівень розрахунків підприємств теплоенергетики області за спожитий природний газ — на рівні 81%. Хоч цей показник, як зауважив голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, й не відображає загальної картини, адже традиційно область тягнуть донизу два підприємства: КП «Уманьтеплокомуненерго» й ТОВ «Сміла Енергоінвест». Їхній спільний борг становить 37,5 мільйона гривень. Адекватного плану реструктуризації боргів, налагодження роботи підприємств досі не запропоновано. Якщо органи місцевого самоврядування не в змозі впоратися з таким завданням, наголошували на нараді, то варто залучити на допомогу правоохоронців і контролюючі служби.
Теплопостачальні підприємства, за інформацією управління ЖКГ департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, завершують гідравлічні випробування тепломереж, усувають виявлені пориви.
До початку опалювального сезону за рахунок теплопостачальних підприємств заплановано встановити лічильники в понад 400 багатоповерхівках, тоді приладами обліку було б забезпечено більш як половину будівель з централізованим опаленням. Нині ж теплолічильників встановили ще тільки третину від потреби. Найменше — в Корсунь-Шевченківському та Звенигородському районах, а також у Смілі та Ватутіному. Зовсім не мають будинкових засобів обліку теплової енергії в Жашківському, Черкаському, Чигиринському та Чорнобаївському районах. Тим часом це не тільки шлях до економії тепла, а й до зменшення оплати за послугу, адже споживач платитиме тільки за реально спожитий обсяг.
Підготовка до зими — це ще й ремонт доріг та житлофонду, забезпечення паливом тощо. Як повідомив голова Маньківської райдержадміністрації Ігор Віштак, заклади охорони здоров’я району за рахунок місцевих бюджетів можуть забезпечити твердим паливом лише на 15%. Це тому, що субвенцію на придбання твердого палива держава надає лише на три місяці: жовтень, листопад та грудень. З огляду на обсяг передбачених коштів на ці місяці потребу лікувальних закладів району в паливі можна забезпечити лише частково.