"У Харкові відбулася презентація неінвазивного апарату ШВЛ, створеного фахівцями ХНУМГ"

1 грудня 2020

Володимир ГАЛАУР,
«Урядовий кур’єр»

Те, що сьогодні, в розпал ковідної пандемії, апарати штучної вентиляції легень — на вагу золота — знають не лише медики, а й майже кожний пересічний громадянин. Науковці Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова з початком розповсюдження коронавірусної інфекції, заручившись підтримкою та налагодивши співпрацю з Лондонським університетом та фірмою «Мерседес-АМГ», розробили аналог ШВЛ, значно дешевший за зарубіжне обладнання.

Вчені вишу безкоштовно отримали від британців ліцензію та креслення і буквально за три місяці зуміли створитиповний виробничий цикл пристрою VENTURA, що працює на давно відомому методі СРАР (створення continuous positive airway pressure — постійного позитивного тиску в дихальних шляхах, коли до повітря додається кисень).

Апарат качає повітря з атмосфери, змішуючи його з балонним киснем, і спроможний забезпечувати оксигенотерапію, починаючи з 20-відсоткової концентрації і закінчуючи 96 відсотками кисню. Пацієнт, який потребує застосування ШВЛ, отримує природну, або ж високу концентрацію кисню через маску. Харківсько-лондонську розробку можна застосовувати не лише для підтримки ковідних хворих, а й припневмотораксі, інсультах та інфарктах, коли потрібно розробляти легені.

Нещодавно фахівці ХНУМГ продемонстрували новостворене обладнання першому заступнику міністра освіти і науки України Миколі Кизим та направили очільнику Міністерства охорони здоров’я листа з проханням про спрощений механізм надання дозволу для використання апарату кисневої терапії.

За словами директора Навчально-наукового інституту енергетичної, інформаційної та транспортної інфраструктури Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова Ігоря Білецького, такий дозвіл надав би можливість налагодити серійне виробництво пристрою, затребуваного в стаціонарах, мобільних шпиталях та машинах швидкої допомоги. Університет, як стверджує Ігор Білецький, має всі умови для виготовлення 1000 таких апаратів вже за два місяці.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua