"У Києві повалено пам’ятник Леніну. Міліція розпочала розслідування"

9 грудня 2013

Управління Міністерства внутрішніх справ у Києві почало розслідувати знесення пам'ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка, передає Бі-бі-сі.

Як повідомили у столичній міліції, розслідування розпочато за статтею про організації масових безладів.

Напередодні ввечері кілька десятків невідомих активістів у масках повалили пам'ятник, стягнувши його за допомогою причеплених тросів. Скульптуру роздробили молотками і розібрали на сувеніри.

Міліція стояла осторонь та не втручалась у процес.

Відповідальність за знесення пам'ятника взяла на себе партія «Свобода». У Компартії такі дії назвали «вандалізмом».

Водночас у партії УДАР заявляють, що міліція почала затримувати людей за знесення пам'ятника, але затримує «не причетних до цього осіб».

За словами депутата від УДАРу Валерія Карпунцова, під час повалення монументу міліція не намагалася чинити цьому опір і взагалі пішла з місця події.

Він заявив, що міліція затримує тих, хто просто стояв поруч і висловлював своє негативне ставлення до режиму Сталіна-Леніна.

«Зараз же цих людей та тих, хто просто відколупував камені з пам’ятника, затримують. А завтра розпочнуться судилища над людьми, так само як відбуваються судилища над людьми, яких затримали на Банковій», – цитує депутата сайт партії УДАР.

Пан Карпунцов також нагадав, що опозиція офіційно заявила, що учасники акцій протесту на Майдані не мають до повалення пам'ятника Леніну жодного відношення.

«Шокований, шокований, шокований»

Знесення монумента викликало жваві суперечки між політиками та користувачами соціальних мереж.

Першим про повалення пам’ятника в Twitter повідомив прес-секретар партії «Свобода» Олександр Аронець.

«Лєніна в Києві більше немає!», – написав пан Аронець.

На цю подію вже відреагували відомі політики.

«Вандалізм на майдані – це особливий прецедент. Вандалам у Євросоюзі нема чого робити», – сказав Петро Симоненко.

Депутат від «Батьківщини» Андрій Шевченко написав у Twitter: «Те, що відбулося з пам’ятником Леніна – жодним чином не санкціоновано опозицією».

Замість Леніна на постаменті встановили прапори України та УПА

Водночас, за словами депутата від «Свободи» Ігоря Мірошниченка, «партія бере на себе відповідальність за повалення Леніна».

Депутат від фракції «Батьківщина» Анатолій Гриценко так прокоментував інцидент у Facebook: «Ідолу-Ульянову (Леніну) давно не місце у нашій столиці, це кожній розумній людині ясно. Але – руйнувати його саме зараз... без жодного погодження зі штабом Майдану?.. Хіба таке – Європейський Майдан і хіба задля такого ми з Вами на Майдані об'єдналися?»

Президент «Києво-Могилянської академії» Сергій Квіт написав на Facebook: «У Києві напроти Бессарабського ринку учасники Євромайдану повалили пам’ятник Леніну – окупантові і садисту».

Навіть міністр закордонних справ Польщі Родислав Сікорський відреагував на ситуацію: «Пам’ятник Леніну в Києві щойно знесли. Я шокований, шокований, шокований» – написав міністр, поставивши в кінці смайлик.

А мер Харкова Михайло Добкін через Twitter почав збір коштів на його відновлення.

«Завтра відкриваю рахунок для відновлення пам’ятника Леніну в Києві. Внесу на рахунок 50 тисяч гривень», – написав пан Добкін.

Пам’ятник Володимиру Леніну на Бессарабській площі був встановлений 5 липня 1946 року. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua