" У кожній громаді має бути свій ЦНАП із широким спектром послуг – Денис Шмигаль"

7 грудня 2020

Завдяки спільним зусиллям у 2020 році вдалося завершити формування нової територіальної основи для утворення органів місцевого самоврядування», — зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, відкриваючи діалог уряду та місцевого самоврядування «Україні — сучасне європейське самоврядування!»

Уряд затвердив 1469 територіальних громад, а Верховна Рада схвалила новий адміністративно-територіальний устрій субрегіонального рівня, завдяки чому утворено 136 районів замість 490. На новій територіальній основі відбулися й місцеві вибори.

Розпочато й реалізацією закону, яким впорядковуються питання організації та діяльності органів місцевого самоврядування й РДА. «Цей закон стосується впорядкування діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням районів. Ми говоримо про правонаступництво щодо майна, про права та обов’язки ліквідованих районних рад і про багато речей, які з цим пов’язані», — зауважив очільник уряду.

Денис Шмигаль підкреслив, що одне з головних завдань децентралізації — це максимально наближати послуги до громадян і підвищувати комфортність в їх отриманні: «Ідеться насамперед про нові якісні послуги — оновлені лікарні, сучасні школи, цікаве й безпечне дозвілля. Важливо не допустити жодного скорочення об’єктів соціальної інфраструктури. Тепер більшість цих об’єктів буде передано об’єднаним територіальним громадам, і вони самостійно зможуть ними управляти», — зазначив Прем’єр-міністр.

Це особливо важливо у зв’язку з ухваленим законом про оптимізацію мережі та функціонування ЦНАП. ЦНАПи тепер можуть створювати лише органи місцевого самоврядування, й у кожній громаді має бути свій ЦНАП із широким спектром послуг.

Денис Шмигаль також розповів про наступні кроки в реформі, насамперед про вдосконалення окремих норм Конституції, які обмежують можливості завершення в повному обсязі процесу децентралізації. «Подальші кроки розвитку для кожної громади дуже індивідуальні. Але важливе стратегічне бачення розвитку громад на середньострокову перспективу. І для цього ми маємо нову Стратегію регіонального розвитку до 2027 року», — цитує департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів слова Дениса Шмигаля.
У відкритому діалозі взяли участь представники уряду, народні депутати, члени Асоціації міст України, Асоціації об’єднаних територіальних громад, Української асоціації районних та обласних рад, Всеукраїнської асоціації громад.

Урядовий портал
 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua