"У Краматорську відкривають музейну виставку про український опір тоталітарним режимам"

27 жовтня 2020

Павло КУЩ,
«Урядовий кур’єр»

Ніде правди діти, терміни «бандерівець», «петлюрівець» чи «націоналіст» набули дуже негативного підтексту ще задовго до початку гібридної російсько-української війни на Донбасі. Радянська, а потім російська пропаганда активно спотворювала образи українських патріотів — борців із тоталітарними режимами, навішуючи їм ярлики «ворог народу».

І тепер потрібно немало часу і зусиль, аби нарешті дати можливість донеччанам без проросійського упередження подивитися на реальні події та людей, які залишили помітний слід в історії Донбасу. Чергові зусилля на цьому поприщі зробили співробітники Донецького обласного краєзнавчого музею, які організували виставку «Ген непокори: хроніки українського спротиву у Донецькій області від першої половини ХХ століття до 1991 року».

Зважаючи на непрості карантинні реалії, а Краматорськ, де розташований музей, зараз перебуває в помаранчевій зоні, проєкт вирішили відкривати з допомогою онлайн-трансляції. А у недалекому майбутньому на сайті закладу викладуть 3D-тур виставкою і тоді у всіх бажаючих буде нагода ближче ознайомитися з нею віртуально.

У краєзнавчому музеї, який після окупації Донецька перебрався і відновив роботу в теперішньому адміністративному центрі області, запропонують понад 400 експонатів: документи, фото та особисті речі людей, які брали участь у протистоянні тоталітарним режимам. Тим більш, що відомих патріотів, чиї життя і діяльність пов’язані із Донеччиною не бракує: Олекса Тихий, Василь Стус, Алла Горська, Опанас Заливаха та немало інших.

«Існує упередження, породжене радянською та російською пропагандою, що Донбас — виключно територія так званого «руского міра» або «інтернаціональний терен», позбавлений будь-якого національного навантаження. Із конкретних джерел і зібраних нашими музейниками матеріалів видно, що це не відповідає дійсності. Про це розкажемо під час виставки», — уточнюють головну мету проєкту його організатори.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua