"У Миколаєві дах покривають гумою"

Олена ІВАШКО
1 жовтня 2011

НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ. У Ленінському районі Миколаєва застосували новий вид покрівлі, так званий холодний рідкий, який з часом планують використовувати для ремонту дахів. Технологія нетрудомістка, відносно недорога і результативна.

Спочатку спеціалісти очищують дах від бруду, пилу та сміття. Потім на поверхню наносять двокомпонентну полімерну емульсію. Як розповів керівник фірми-підрядника «Ремсервіс» Василь Шкунда, завдяки високому ступеню проникнення емульсії в будь-які отвори утворюється щільна еластична плівка, яку важко пошкодити. Високоякісне безшовне, що важливо, антикорозійне мембранне покриття здатне захищати будинок від проникнення дощової води протягом 15—20 років.

Для захисту даху достатньо покрити його гумовим шаром завтовшки лише два міліметра. Фото автора 

Про вигідність новинки свідчать хоча б такі цифри. Наприклад, на традиційний ремонт покрівлі двопід’їзного житлового будинку потрібно затратити: в часі —  майже два тижні, а в грошах — вартість одного квадратного метра становитиме 140—150 грн. А нова технологія дає можливість виконати такий обсяг робіт лише за чотири дні й коштуватиме це значно менше. Так, ремонт половини даху будинку № 6 на вул. Китобоїв, де  демонстрували новинку, обійдеться ЖКП «Південь» у 40 тис. грн, які виділені зі статті витрат на поточний ремонт.

За словами голови райдерж?адміністрації Ленінського району Юрія Гранатурова, в районі вивчають ситуацію із новими ефективними технологіями ремонту покрівель.

— Ми, — зазначив керівник, — шукаємо найоптимальніші та доступні за ціною варіанти задля того, щоби забезпечити комфорт і безпеку жителів району. Сподіваюся, що наш досвід буде розповсюджено по всьому місту.

Сам Юрій Гранатуров як депутат міської ради перерахував свої «депутатські» кошти — 40 тис. грн на ремонт покрівель міста.

Загалом пошкоджені дахи — одна з наболілих проблем для Миколаєва. Капітального ремонту потребують майже 600 дахів. Але за рахунок бюджетних коштів можна відремонтувати лише 30—35 дахів за рік. Тож застосування нових технологій, які дешевші за аналогічні застарілі, дадуть можливість відремонтувати більшу кількість дахів. «Цей проект експериментальний, — заявив заступник міського голови Валентин Гайдаржи. — Ми хочемо подивитися, як це покриття покаже себе при низьких температурах узимку, особисто переконатися в заявлених властивостях напилюваної рідкої гуми. Тоді можна казати про використання досвіду».



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua